Λεβαδειακός-ΟΦΙ 1-0: Λύγισε με γκολ στο 97ο λεπτό!

Πάλεψε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο ο ΟΦΙ αλλά δεν τα κατάφερε

Πολύ καλή παρουσία είχε ο ΟΦΙ στη Λιβαδειά απέναντι στον Λεβαδειακό αλλά το τελικό αποτέλεσμα δεν τον δικαίωσε. Κι αυτό γιατί με γκολ που δέχτηκε στο 97ο λεπτό, όταν οι γηπεδούχοι είχαν εντείνει την πίεσή τους, γνώρισε την ήττα με 1-0 από τους πρωτοπόρους της SL2.

Ο ΟΦΙ ήταν πολύ καλός στο α’ ημίχρονο και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα σε αυτό το διάστημα από το Λεβαδειακό. Πάντως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και έκλεισαν τον ΟΦΙ στα καρέ του. Κορυφαίος για τους Ιεραπετρίτες ήταν ο Αθανασόπουλος, που κρατούσε με εντυπωσιακές αποκρούσεις το 0-0. Δεν μπόρεσε να κάνει όμως το ίδιο και στο 97’ όταν από σέντρα του νεοαποκτηθέντα Κωστή, ο Τζιώρας έστειλε με σουτ τη μπάλα στα δίχτυα.

Λεβαδειακός (Σωτήρης Αντωνίου): Στογιάνοβιτς, Δημόπουλος, Μύγας, Λιάγκας, Βήχος (46′ Μπιανκόνι), Νίκας (72′ Νίλι), Μεχία, Πολέτο, Συμελίδης, Ενομό (80’ Κωστή), Τζιώρας

ΟΦ Ιεράπετρας (Τίμος Καβακάς): Αθανασόπουλος, Μασουέρο, Σμίλτος, Περδίκης, Χιντζίδης, Λεμονής, Τεγούσης (92′ Τσακμάκης), Βογιατζής, Γκίνη, Φουάσης (68′ Ντάλα Κόστα), Κούστα