Ήττα σoκ σε δύο λεπτά για τα Χανιά, 1-2 τα Τρίκαλα

Με δύο τέρματα των φιλοξενουμένων στο 83΄και 84΄χάθηκε το παιχνίδι για τους Χανίωτες…

Δυσάρεστη τροπή πήρε το παιχνίδι των Χανίων με τα Τρίκαλα στα Περβόλια αφού μέχρι το 80ο λεπτό η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη κρατούσε τη νίκη στα χέρια της όμως δύο τέρματα των φιλοξενουμένων μέσα σε ένα δίλεπτο, στο 83΄και 84΄, άλλαξαν τη ροή του παιχνιδιού….
Στο 22′ ήταν η πρώτη καλή φάση για τα Χανιά, έπειτα από συνεργασία ανάμεσα σε Αναστασόπουλο και Βασιλόγιαννη που σούταρε όμως ο Γιακουμής απέκρουσε.

Στο 40ο λεπτό δόθηκε πέναλτι στα Χανιά για χέρι του Σουλιώτη σε σουτ του Κάρλος με τον Διαμαντόπουλο να ευστοχεί και να κάνει το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν ένα φάουλ στο 83ο λεπτό με τον Παπαγεωργίου, ο Σουλιώτης πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό και πριν καταλάβουν οι γηπεδούχοι τι έγινε, σε μία αδράνεια της άμυνας ο Αλμπάνης με πλασέ έδωσε το προβάδισμα της νίκης στα Τρίκαλα.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Αναστασόπουλος, Ανδρέου, Ζιούλης, Σωτηράκος, Πλέγας (88′ Βρεττός) Παναγιωτούδης, Κάρλος (66′ Μασένα), Σουντουρά (58′ Μπραμπίγια), Βασιλόγιαννης (88′ Κάσσος), Διαμαντόπουλος.

Τρίκαλα (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιακουμής, Ριζογιάννης, Σουλιώτης, Πιαστόπουλος, Σταματής (80′ Καρούνγκα), Νιάρος, Κεχαγιάς (73′ λ.τρ. Ελευθεριάδης), Παπαγεωργίου, Σκόνδρας (64′ Αλμπάνης), Πέλκας (80′ Ντιαλόσι), Φασίδης (46′ Ευθυμίου).