Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα 2-3: Το τελείωσε στο… 13’ ο ΠΑΣ!

Οι φιλοξενούμενοι στο άψε-σβήσε προηγήθηκαν 0-3 και κλείδωσαν από νωρίς την πρόκριση

Το 2-2 του πρώτου αγώνα στους Ζωσιμάδες προμήνυε ντέρμπι πρόκρισης στο Περιστέρι μεταξύ Ατρόμητου και ΠΑΣ Γιάννινα. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν απίστευτο ξεκίνημα στο παιχνίδι και βάζοντας τρία απανωτά γκολ προηγήθηκαν 0-3 μόλις στο 13ο λεπτό με την πλάστιγγα να γέρνει καθολικά υπέρ τους…

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έγινε η πρώτη ομάδα μέσα από αγώνα που προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, εκεί που βρίσκονται ήδη Παναθηναϊκός και Λαμία που πέρασαν "μπάι" μέσω της κλήρωσης.

Η ομάδα των Ιωαννίνων, με τέρματα των Νάουμετς, Μιλιντσεάνου και Σάλιακα σε 13 λεπτά προηγήθηκε 0-3, με τον Κωτσόπουλο με δύο τέρματα να βάζει την ομάδα του στο παιχνίδι μειώνοντας στο 2-3, το οποίο έμεινε μέχρι τέλους.

Ο Κωτσόπουλος έφτασε πολύ κοντά και στο χατ-τρικ στο 87' ενώ στο 95' ο Μάτιτς στάθηκε άτυχος ώστε να φέρει το ματς στα ίσα, με την κεφαλιά του να σταματά στο δοκάρι.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μανδάς, Γκαλβάο (78' Νταβιώτης), Στρούγγης, Κιβρακίδης, Νάτσος (56' Σάλομον), Οικονομίδης (24' Κωτσόπουλος), Ούμπιδες, Χαρίσης (46' Γούτας), Ραμπέλο (46' Μάτιτς), Μουνίθ, Εντομβόνγι

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Παντελάκης, Πίρσμαν, Κάργας, Κάστρο, Λιάσος, Νάουμετς (75' Λώλης), Ελευθεριάδης (59' Μπρένερ), Παμλίδης (84' Πανουργιάς), Μιλιντσεάνου (58' Καρτάλης)