Γκολάρα με την Εθνική Ελλάδας ο Γιακουμάκης!

Τρομερό ντεμπούτο με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα για τον Ηρακλειώτη φορ

Σε εξέλιξη βρίσκεται το φιλικό παιχνίδι της Εθνικής Ελλάδας με την Κύπρο στη Ριζούπολη, με τον Γιώργο Γιακουμάκη στο ντεμπούτο του με την Εθνική να είναι εντυπωσιακός!

Ξεκινώντας στην βασική 11αδα από τον Τζον Φαν Σιπ, ο Ηρακλειώτης επιθετικός σημείωσε γκολ στο 17ο λεπτό, το οποίο ήταν το δεύτερο της Ελλάδας στο παιχνίδι καθώς λίγο νωρίτερα είχε ανοίξει το σκορ ο Τζόλης. Ένα πανέμορφο γκολ καθώς χρειάστηκε να κοντρολάρει όμορφα τη μπάλα ανάμεσα στους Κύπριους αμυντικούς και να τελειώσει ιδανικά τη φάση.

Μάλιστα και στο γκολ του Τζόλη είχε συμμετοχή ο Γιακουμάκης, καθώς σούταρε, απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Κύπρου και ο παίκτης του ΠΑΟΚ έκανε το 1-0. Επίσης στα πρώτα λεπτά ο "Γιακούμ" είχε και άλλη ευκαιρία να σκοράρει με κεφαλιά.