Ποδόσφαιρο

Α’ Εθνική Γυναικών: Το πρόγραμμα για ΟΦΗ, Εργοτέλη και Αστέρα Ρεθύμνου

Με κρητική μονομαχία Εργοτέλης-Αστέρας Ρεθ. η σέντρα την 1η Νοεμβρίου

Η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής Γυναικών έγινε σήμερα, με τις ομάδες να χωρίζονται σε ομίλους και τον 2ο Όμιλο να έχει έντονο άρωμα Κρήτης. Κι αυτό γιατί συμμετέχουν τρεις γυναικείες ομάδες από το νησί, ο Εργοτέλης, ο ΟΦΗ και ο Αστέρας Ρεθύμνου.

Μάλιστα, η κληρωτίδα ανέδειξε στην πρεμιέρα την 1η Νοεμβρίου κρητική μονομαχία μεταξύ Εργοτέλη-Αστέρα ενώ ο ΟΦΗ ξεκινά με ρεπό. Το ηρακλειώτικο ντέρμπι ΟΦΗ-Εργοτέλης είναι την 4η αγωνιστική στις 22 Νοεμβρίου και την 10η αγωνιστική θα παίξουν στο Ρέθυμνο ο Αστέρας με τον ΟΦΗ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του 2ου Ομίλου όπου συμμετέχουν οι ομάδες της Κρήτης είναι:

 

1η αγωνιστική (1/11) / 12η αγωνιστική (14/2)

Αγία Παρασκευή – Φείδων Άργους
Αβάντες Χαλκίδας – Ολυμπιάδα Υμηττού
Καρυάτιδες Σπάρτης – ΑΕ Μεσολογγίου
Οδυσσέας Γλυφάδας – Ατρόμητος Αθηνών
Εργοτέλης – Αστέρας Ρεθύμνου
Ρεπό: ΟΦΗ

 

2η αγωνιστική (8/11) /13η αγωνιστική (21/2)

ΟΦΗ – Αγία Παρασκευή
Φείδων Άργους – Αβάντες Χαλκίδας
Ολυμπιάδα Υμηττού – Οδυσσέας Γλυφάδας
ΑΕ Μεσολογγίου – Εργοτέλης
Αστέρας Ρεθύμνου – Ατρόμητος Αθηνών
Ρεπό: Καρυάτιδες Σπάρτης

 

3η αγωνιστική (15/11) /14η αγωνιστική (28/2)

Αγία Παρασκευή – Αβάντες Χαλκίδας
Καρυάτιδες Σπάρτης – ΟΦΗ
Οδυσσέας Γλυφάδας – Φείδων Άργους
Αστέρας Ρεθύμνου – Ολυμπιάδα Υμηττού
Ατρόμητος Αθηνών – ΑΕ Μεσολογγίου
Ρεπό: Εργοτέλης

 

4η αγωνιστική (22/11) /15η αγωνιστική (7/3)

Καρυάτιδες Σπάρτης – Αγία Παρασκευή
Αβάντες Χαλκίδας – Οδυσσέας Γλυφάδας
ΟΦΗ – Εργοτέλης
Φείδων Άργους – Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΕ Μεσολογγίου – Ολυμπιάδα Υμηττού
Ρεπό: Ατρόμητος Αθηνών

 

5η αγωνιστική (6/12) /16η αγωνιστική (21/3)

Αγία Παρασκευή – Οδυσσέας Γλυφάδας
Εργοτέλης – Καρυάτιδες Σπάρτης
Αστέρας Ρεθύμνου – Αβάντες Χαλκίδας
Ατρόμητος Αθηνών – ΟΦΗ
ΑΕ Μεσολογγίου – Φείδων Άργους
Ρεπό: Ολυμπιάδα Υμηττού

 

6η αγωνιστική (13/12) /17η αγωνιστική (28/3)

Εργοτέλης – Αγία Παρασκευή
Οδυσσέας Γλυφάδας – Αστέρας Ρεθύμνου
Καρυάτιδες Σπάρτης – Ατρόμητος Αθηνών
Αβάντες Χαλκίδας – ΑΕ Μεσολογγίου
ΟΦΗ – Ολυμπιάδα Υμηττού
Ρεπό: Φείδων Άργους

 

7η αγωνιστική (20/12) /18η αγωνιστική (4/4)

Αγία Παρασκευή – Αστέρας Ρεθύμνου
Ατρόμητος Αθηνών – Εργοτέλης
ΑΕ Μεσολογγίου – Οδυσσέας Γλυφάδας
Ολυμπιάδα Υμηττού – Καρυάτιδες Σπάρτης
Φείδων Άργους – ΟΦΗ
Ρεπό: Αβάντες Χαλκίδας

 

8η αγωνιστική (10/1) /19η αγωνιστική (11/4)

Ατρόμητος Αθηνών – Αγία Παρασκευή
Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΕ Μεσολογγίου
Εργοτέλης – Ολυμπιάδα Υμηττού
Καρυάτιδες Σπάρτης – Φείδων Άργους
Αβάντες Χαλκίδας – ΟΦΗ
Ρεπό: Οδυσσέας Γλυφάδας

 

9η αγωνιστική (17/1) /20η αγωνιστική (18/4)

Αγία Παρασκευή – ΑΕ Μεσολογγίου
Ολυμπιάδα Υμηττού – Ατρόμητος Αθηνών
Φείδων Άργους – Εργοτέλης
ΟΦΗ – Οδυσσέας Γλυφάδας
Αβάντες Χαλκίδας – Καρυάτιδες Σπάρτης
Ρεπό: Αστέρας Ρεθύμνου

 

10η αγωνιστική (24/1) /21η αγωνιστική (9/5)

Ολυμπιάδα Υμηττού – Αγία Παρασκευή
Ατρόμητος Αθηνών – Φείδων Άργους
Αστέρας Ρεθύμνου – ΟΦΗ
Εργοτέλης – Αβάντες Χαλκίδας
Οδυσσέας Γλυφάδας – Καρυάτιδες Σπάρτης
Ρεπό: ΑΕ Μεσολογγίου

 

11η αγωνιστική (7/2) /22η αγωνιστική (16/5)

Φείδων Άργους – Ολυμπιάδα Υμηττού
ΟΦΗ – ΑΕ Μεσολογγίου
Αβάντες Χαλκίδας – Ατρόμητος Αθηνών
Καρυάτιδες Σπάρτης – Αστέρας Ρεθύμνου
Οδυσσέας Γλυφάδας – Εργοτέλης
Ρεπό: Αγία Παρασκευή

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια