Super League: Άνετος ο Ατρόμητος, 3-0 τη Λάρισα

Άνοιξε τον δρόμο... ένα γρήγορο αυτογκόλ του Μπέρτου...

Mε γρήγορο...αυτογκόλ του Μπέρτου στο πρώτο ημίχρονο κι δύο ακόμα αυτή τη φορά από… δικούς του παίκτες, ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη επί της Λάρισας με 3-0 στο Περιστέρι. Ο Μανούσος σκόραρε στο 52΄για το 2-0 και ακολούθησε πολύ όμορφο τέρμα του Ανδρούτσου στο 73ο λεπτό. Όλα αυτά σε ένα παιχνίδι για την 4η αγωνιστική των play-out της Super League 1. Χάρη σε αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα των δυτικών προαστίων πήρε την πρώτη της νίκη στο «μίνι» πρωτάθλημα και παράλληλα προσπέρασε τον Αστέρα Τρίπολης στην κορυφή, φτάνοντας τους 37 βαθμούς. Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι έμειναν «άσφαιροι» για έκτο σερί ματς εκτός έδρας και παρέμειναν στους 33 πόντους και την τρίτη θέση των play-out…

Την επόμενη αγωνιστική ο Ατρόμητος παίζει με τον Παναιτωλικό, ξανά εντός έδρας, ενώ η ΑΕΛ υποδέχεται τον Πανιώνιο, με τα παιχνίδια να διεξάγονται αμφότερα στις 6 Ιουλίου.