Με… περίπατο: Τα Χανιά επικράτησαν εύκολα 4-0 της Κέρκυρας

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη ανεβαίνει κι άλλο στη βαθμολογία

Τα Χανιά συνέχισαν με νίκη στο πρωτάθλημα της Super League 2, επικρατώντας με άνεση της Κέρκυρας 4-0 για την 16η αγωνιστική.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη (έδινε οδηγίες από την εξέδρα λόγω τιμωρίας), δεν δυσκολεύτηκε και «καθάρισε» από νωρίς το παιχνίδι.

Στο 17ο λεπτό ο Γιάκος άνοιξε το σκορ με προβολή από τη μικρή περιοχή, ενώ στο 29’ ο Πάνος με σουτ πέτυχε το 2-0.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Καρλίτος με δυνατό σουτ σημείωσε το 3-0, με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55’ ο Τριανταφυλλάκος με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 4-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, με τον ρυθμό να πέφτει αρκετά στη συνέχεια.

ΧΑΝΙΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Πάνος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Παπαχρήστος, Τριανταφυλλάκος (60’ Καρτσαμπάς), Κάρλος, Γιάκος (46’ Σουντουρά), Δημητριάδης, Βρεττός (65’ Βασιλείου), Κουσκουνάς.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Τζαφέστας, Τσάνης, Πέντρο (46’ Μντσεντλισβίλι), Γκίτσης, Τσαταλπασίδης, Γεωργακόπουλος, Μαρλόν, Λάμπογλου, Καρακώστας (65’ λ.τ. Σπίντζος), Σαρρηγιάννης (46’ Γκασίδης), Λεπενιώτης.