Πήραν το βαθμό στις καθυστερήσεις τα Χανιά

Ισόπαλο 1-1 το παιχνίδι με τα Γιάννινα στους Ζωσιμάδες…

Στα Γιάννινα ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 14' με τον Λέο και ενώ όλα έδειχναν πως οι γηπεδούχοι ήταν κοντά στη νίκη ήρθε η ισοφάριση από τα Χανιά με εξαιρετικό σουτ του Βρεττού στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φάσεις του αγώνα:

16' ΓΚΟΛ: Γρομητσάρης και Ανδρέου πιέζουν τον Κρίζμαν αλλά από κόντρες η μπάλα φτάνει στον Λέο που πλασάρει για το 1-0.

28' Από τις κόντρες επωφελείται ο Κρίζμαν, το σουτ του οποίου αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.

31' Σέντρα του Ανδρέου αδύναμη κεφαλιά του Γιάκου ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει.

32' Σέντρα του Κρίζμαν πλασέ στην κίνηση του Λέο άουτ.

40' Από φάουλ του Λώλη η μπάλα φτάνει στον Παντελάκη που με προβολή τη στέλνει άουτ.

45+1' Από αδράνεια στην άμυνα ο Κρίζμαν φεύγει στην πλάτη της άμυνας και πλασάρει αλλά ο Κουτζαβασίλης αποκρούει.

54' Σουτ του Καρτάλη άουτ.

57' Σουτ του Σιόντη ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.

63' Κόρνερ του Αποστολόπουλου Σιόντης και Παντελάκης στην πορεία της μπάλας αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.

69' Δοκάρι για τον ΠΑΣ σε σουτ του Παμλίδη και στη συνέχεια η κεφαλιά του Λώλη καταλήγει άουτ.

70' Σουτ του Κάσσου ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει.

75' Από γέμισμα του Παντελάκη ο Κρίζμαν φεύγει στην πλάτη της άμυνας αλλά πλασάρει ψηλά άουτ.

85' Πάσα του Κουσκουνά στον Βασιλείου το σουτ του μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.

86' Νέα καλή στιγμή από σέντρα του Τριανταφυλλάκου η κεφαλιά του Βρεττού καταλήγει άουτ.

90+4' ΓΚΟΛ: Εκπληκτική ενέργεια και σουτ του Βρεττού για το 1-1.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Καρτάλης, Λώλης, Κρίζμαν, Παμλίδης, Λεό.

Χανιά (Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Πάνος, Σωτηράκος, Γιάκος, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Κάσσος, Κουσκουνάς, Τζιώρας.

SUPER LEAGUE 2- 15Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ