Ήττα για Κ17 ΟΦΗ από Παναθηναϊκό

Δύσκολο έργο είχε το Σάββατο στην Αθήνα η ομάδα του ΟΦΗ

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, στο Αθλητικό κέντρο «Γ. Καλαφάτης», για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό με τον Κρυπαράκο, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Φωτιάδης βγήκε τετ α τετ με τον Νικολάου, δεν κατάφερε όμως να σκοράρει.

Στο 15’ ο Τζαβίδας διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Στο 19’ ο Χνάρης μείωσε σε 2-1 για τον ΟΦΗ, έπειτα από σέντρα του Χαλκιαδάκη.

Στο 50ο λεπτό ο Κωστόπουλος νίκησε τον Μακατουνάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 για τους «πράσινους».

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Νικολάου, Ζαφείρης, Παυλακης, Ζουγρας, Γωγουβιτης, Κωστόπουλος, Κρυπαρακος, Πορφυροπουλος, Τζαβιδας, Δημοσθενιαδης, Τορρα. Έπαιξαν και οι Βολακης, Μπιλαλ, Πουλιανος

Κ17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Αμανάκης (45’ Κορνηλάκης), Χνάρης, Σμπώκος, Βιτώρος, Λέλεκας (60’ Γωνιωτάκης), Θεοδοσουλάκης (60’ Σωμαράκης), Χαλκιαδάκης (60’ Καφούσης), Φωτιάδης, Αποστολάκης, Μπερικάκης (75’ Χατζηπαράσχος)