Διαγόρας-ΟΦ Ιεράπετρας 0-0: Άλλη μια "λευκή" ισοπαλία...

Τρίτο σερί 0-0 για την κρητική ομάδα...

Ούτε κλαίει, ούτε γελάει... Οι ισοπαλίες και μάλιστα χωρίς γκολ συνεχίστηκαν για τον ΟΦ Ιεράπετρας που απέσπασε πάντως βαθμό στη Ρόδο από τον Διαγόρα...

Η κρητική ομάδα παρέμεινε για έκτο σερί παιχνίδι (2 νίκες - 4 ισοπαλίες με 0-0) χωρίς ήττα και έφερε το τρίτο σερί 0-0 και 4ο στο διάστημα αυτό.

Χωρίς πολλές φάσεις ολοκληρώθηκε το ημίχρονο, με τον Διαγόρα να έχει το σουτ του Πινιώτη στο 32' που μπλόκαρε εύκολα ο Καραγκιολίδης και τον ΟΦΙ να απειλεί στο 35', όταν από σέντρα του Χιντζίδη ο Κατσικοκέρης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 42' από φάουλ του Παπαδόπουλου ο Μπουρλάκης πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία. Τελευταία φάση αυτή του 45' όταν ο Αθανασίου εκτέλεσε κόρνερ, ο Κασνέτσι πήρε την κεφαλιά αλλά ο Καραγκιολίδης μπλόκαρε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πρώτη φάση άνηκε στον ΟΦΙ, με το σουτ του Βογιατζή να καταλήγει άουτ στο 50'. Στο 57' ο Καραγκιολίδης έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ το σουτ του Πινιώτη στην πιο απειλητική φάση των γηπεδούχων.

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Αδαμόπουλος - Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)
4ος διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)
Κίτρινες κάρτες: Καρπαθάκης (23'), Μάγκας (70'), Σέχου (78'), Ευαγγελιδάκης (81')

Διαγόρας (Πέτρος Ρουτζιέρης): Τσέλιος, Ευαγγελιδάκης, Παπαδόπουλος, Προβατίδης, Καρπαθάκης, Κασνέτσι, Αθανασίου (56' Πατσαρούχας), Πινιώτης, Γλυνός (38' λ.τρ. Μπουρλάκης), Γούλας, Μπαρμπαρούσης.

ΟΦΙ (Τίμος Καβακάς): Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης, Μάγκας, Σέχου, Σμίλτος, Χαντί (68’ Χρυσοφάκης), Σκόνδρας, Βογιατζής, Κατσικοκέρης, Αποστολόπουλος (56’ Μηνάς).