Πήραν την Δόξα τα Χανιά με δύο πρώην της Δράμας!

Ανδρέου και Κουσκουνάς σκόραραν στην επικράτηση με 2-1 στα Περιβόλια

Στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστικής της Super League 2, τα Χανιά επικράτησαν με 2-1 της Δόξας Δράμας έχοντας μάλιστα ως σκόρερς δύο πρώην παίκτες των «μαυραετών».

Όντας αποτελεσματικοί στο πρώτο ημίχρονο και έχοντας και δοκάρι, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με γκολ δύο πρώην «μαυραετών», του Βασίλη Ανδρέου και Νίκου Κουσκουνά. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ του Πλέγα, κυνήγησαν και την ισοφάριση αλλά τα Χανιά κράτησαν το υπέρ τους 2-1.

Αυτή ήταν η πέμπτη φετινή νίκη για τα Χανιά, που έφτασαν τους 17 βαθμούς, ισοβαθμώντας με Πλατανιά, Λεβαδειακό και Απόλλωνα Λάρισας στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στην αντίπερα όχθη, η Δόξα Δράμας παρέμεινε τρίτη από το τέλος με 13 βαθμούς.

ΧΑΝΙΑ (Αλέξανδρος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Πάνος (63' λ.τρ. Αρναρέλλης), Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Μουμίν, Τριανταφυλλάκος (54' λ.τρ. Παναγιωτούδης), Κάσσος, Βρεττός, Κουσκουνάς, Τζιώρας (78' Δημητριάδης).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Ανυφαντάκης): Μένκα, Σιώπης, Κουκόλης, Καψάλης, Παπαργυρίου, Πλέγας, Οικονόμου (70' λ.τρ. Περέγιο), Αργυρόπουλος (46' Σαμπανίδης), Κρητικός, Κόντος (80' Πινδώνης), Χάμοντ.