Όρθιος στην Πάτρα ο Πλατανιάς, 2-2 με Παναχαϊκή

Επεισοδιακό ματς με δύο διακοπές περίπου 35 λεπτών λόγων πτώσης τάσης του ρεύματος στο γήπεδο

Στο πρώτο παιχνίδι του 2020 για την 11η αγωνιστική της Super League 2, o Πλατανιάς στάθηκε όρθιος σήμερα στην Πάτρα, φέρνοντας ισοπαλία 2-2 με την Παναχαϊκή.

Μάλιστα η χανιώτικη ομάδα αγωνίστηκε με σύνθεση ανάγκης, αφού έχουν αποχωρήσει πολλοί βασικοί παίκτες και δεν έχουν γίνει ακόμα οι μεταγραφές για τους αντικαταστάτες τους. Το παιχνίδι ήταν επεισοδιακό με δύο διακοπές που διήρκεσαν περίπου 35 λεπτά, καθώς έπεσε η τάση του ρεύματος και υπήρχε πρόβλημα με τους προβολείς.

Ο Πλατανιάς δύο φορές βρέθηκε πίσω στο σκορ και ισάριθμες ισοφάρισε. Στο 24’ άνοιξε το σκορ ο Πολίμος και στο 32’ ισοφάρισε 1-1 ο Κωστίκος. Το ημίχρονο έκλεισε με 2-1 υπέρ των Πατρινών με γκολ του Μαυριά στο 39ο λεπτό και με όμορφο γκολ του Λεϊρία στο 54’ διαμορφώθηκε το ισόπαλο 2-2.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γιώργος Μακρίδης): Καπούταγλης, Πολίμος (48’ λ.τρ. Μουστακόπουλος), Σταμόπουλος, Ρουγκάλας, Τσελεπίδης, Ιντζόγλου, Παπατόλιος, Κυνηγόπουλος (58’ Μασούρας), Μαυριάς, Σιατραβάνης, Μωραΐτης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Σμυρλάκης, Ποζατζίδης (76’ λ.τρ. Πουρζιτίδης), Ουές (93’ Νιαυραδάκης), Παπουτσογιαννόπουλος (91’ Κατσαρός), Κωστίκος, Λουκίνας, Λεϊρία.