Κ17 ΟΦΗ: Βαθμός μετά από καιρό, 3-3 με Απόλλωνα

Δύο γκολ ο Σωμαράκης και ένα ο Καφούσης στην αναμέτρηση που έγινε στο Χαλάνδρι

Σε αναμέτρηση που έγινε σήμερα στο Χαλάνδρι, η Κ17 του ΟΦΗ αναδείχτηκε ισόπαλη 3-3 με τον Απόλλωνα Σμύρνης και μετά από καιρό πήρε βαθμό στο πρωτάθλημα της Super League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό με τον Χριστόπουλο, ο οποίος στο 26’ πέτυχε και το δεύτερο γκολ της ομάδας του.

Με γκολ από... τα αποδυτήρια ο Σωμαράκης μείωσε σε 2-1 για τους "ασπρόμαυρους" στο 48’, ενώ στο 60’ ο Καφούσης ισοφάρισε σε 2-2.

Έξι λεπτά αργότερα ο Αράπη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μακατουνάκη και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Απόλλωνα, όμως στο 83’ ο Σωμαράκης διαμόρφωσε το τελικό 3-3 , έπειτα από ωραία κάθετη πάσα του Χαλκιαδάκη.

K17 ΟΦΗ (Β. Παπαδάκης): Μακατουνάκης, Σμπώκος, Γωνιωτάκης (55’ Βιτώρος), Κορνηλάκης (55’ Χαλκιαδάκης), Χνάρης (70’ Γεωργαλής), Λέλεκας (55’ Αποστολάκης), Καφούσης (70’ Αμανάκης), Βασιλάκης, Φωτιάδης, Μπερικάκης, Σωμαράκης