Ποδόσφαιρο

Europa League: Πέντε ομάδες πήραν την πρόκριση, νίκησε και ελπίζει ο ΑΠΟΕΛ

Πολλά γκολ και θέαμα για την 4η αγωνιστική

Πέντε ομάδες εξασφάλισαν το «εισιτήριο» για τους «32» του Europa League, μετά τα χθεσινά παιχνίδια για την 4η αγωνιστική στη φάση των ομίλων.

Μάντστερ Γ., Βασιλεία, Σέλτικ, Εσπανιόλ και Σεβίλλη, κάνουν ήδη τα σχέδια τους για τη συνέχεια στη διοργάνωση, ενώ ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε 2-1 της Καραμπάγκ με ανατροπή.

Έτσι, η κυπριακή ομάδα είναι στη 2η θέση και έχει ελπίδες πρόκρισης.

Αναλυτικά η εικόνα μετά τα χθεσινά ματς:

1ος όμιλος

ΑΠΟΕΛ-Καραμπάγκ 2-1

Ντουντελάνζ-Σεβίλλη        2-5

Η βαθμολογία

1.Σεβίλλη 12

2.ΑΠΟΕΛ 4

3.Καραμπάγκ   4

4.Ντουντελάνζ   3

Η επόμενη (28/11)

Ντουντελάνζ-ΑΠΟΕΛ

Σεβίλλη-Καραμπάγκ

 

2ος όμιλος

Κοπεγχάγη-Ντιναμό Κιέβου      1-1

Λουγκάνο-Μάλμε     0-0

Η βαθμολογία

1.Κοπεγχάγη    6

2.Ντιναμό Κιέβου     6

3.Μάλμε   5

4.Λουγκάνο      2

Η επόμενη (28/11)

Λουγκάνο-Κοπεγχάγη

Μάλμε-Ντιναμό Κιέβου

 

3ος όμιλος

Βασιλεία-Χετάφε       2-1

Κράσνονταρ-Τράμπζονσπορ      3-1

Η βαθμολογία

1.Βασιλεία        10

2.Κράσνονταρ   6

3.Χετάφε  6

4.Τράμπζονσπορ       1

Η επόμενη (28/11)

Κράσνονταρ-Βασιλεία

Τράμπζονσπορ-Χετάφε

 

4ος όμιλος

Λίντσερ-Αϊντχόφεν    4-1

Ρόζενμποργκ-Σπόρτινγκ Λ.       0-2

Η βαθμολογία

1.Σπόρτινγκ Λ. 9

2.Λίντσερ  7

3.Αϊντχόφεν      7

4.Ρόζενμποργκ 0

Η επόμενη (28/11)

Ρόζενμποργκ-Λίντσερ

Σπόρτινγκ-Αϊντχόφεν

 

5ος όμιλος

Κλουζ-Ρεν 1-0

Λάτσιο-Σέλτικ   1-2

Η βαθμολογία

1.Σέλτικ    10

2.Κλουζ    9

3.Λάτσιο   3

4.Ρεν        1

Η επόμενη (28/11)

Λάτσιο-Κλουζ

Σέλτικ-Ρεν

 

6ος όμιλος

Γκιμαράες-Άρσεναλ  1-1

Σταντάρ Λιέγης-Φρανκφούρτη   2-1

Η βαθμολογία

1.Άρσεναλ 10

2.Σταντάρ Λιέγης      6

3.Φρανκφούρτη        6

4.Γκιμαράες     1

Η επόμενη (28/11)

Γκιμαράες-Σταντάρ Λιέγης

Άρσεναλ-Φρανκφούρτη

7ος όμιλος

Ρέιντζερς-Πόρτο        2-0

Φέγενορντ-Γιουνγκ Μπόις 1-1

Η βαθμολογία

1.Γιούνγκ Μπόις       7

2.Ρέιντζερς        7

3.Πόρτο    4

4.Φέγενορντ      4

Η επόμενη (28/11)

Φέγενορντ-Ρέιντζερς

Γιούνγκ Μπόις-Πόρτο

 

8ος όμιλος  

Εσπανιόλ-Λουντογκόρετς  6-0

Φερεντσβάρος-ΤΣΣΚΑ Μόσχας  0-0

Η βαθμολογία

1.Εσπανιόλ       10

2.Λουντογκόρετς       6

3.Φερεντσβάρος        5

4.ΤΣΣΚΑ Μόσχας      1

Η επόμενη (28/11)

Φερεντσβάρος-Εσπανιόλ

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Λουντογκόρετς

 

9ος όμιλος

Βόλσφμπουργκ-Γάνδη      1-3

Ολεξάντρια-Σεντ Ετιέν       2-2

Η βαθμολογία

1.Γάνδη    8

2.Βόλφσμπουργκ      5

3.Σεντ Ετιέν      3

4.Ολεξάντρια    3

Η επόμενη (28/11)

Ολεξάντρια-Βόλφσμπουργκ

Σεντ Ετιέν-Γάνδη

 

10ος όμιλος  

Γκλάντμπαχ-Ρόμα    2-1

Βόλφσμπερκ-Μπασάκσεχιρ      0-3

Η βαθμολογία

1.Μπασάκσεχιρ        7

2.Γκλάντμπαχ  5

3.Ρόμα     5

4.Βόλφσμπεργκερ     4

Η επόμενη (28/11)

Βόλφσμπεργκ-Γκλάντμπαχ

Μπασάκσεχιρ-Ρόμα

 

11ος όμιλος

Γουλβς-Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-0

Μπράγκα-Μπεσίκτας        3-1

Η βαθμολογία

1.Μπράγκα      10

2.Γουλβς  9

3.Σλόβαν Μπρατ.      4

4.Μπεσίκτας     0

Η επόμενη (28/11)

Μπράγκα-Γουλβς

Μπεσίκτας-Σλόβαν Μπρατισλάβας

 

12ος όμιλος

Αστάνα-Άλκμααρ      0-5

Μάντσεστερ Γ.-Παρτιζάν    3-0

Η βαθμολογία

1.Μάντσεστερ Γ.       10

2.Άλκμααρ       8

3.Παρτιζάν        4

4.Αστάνα  0

Η επόμενη (28/11)

Αστάνα-Μάντσεστερ Γ.

Άλκμααρ-Παρτιζάν

Σχόλια