Πρώτη νίκη για τη Λαμία, 1-0 τον Βόλο

Σκόρερ ο Τουράμ...

Η Λαμία "έβαλε τα καλά της" απόψε και έφτασε σε μια δίκαιη όσο και πολύτιμη νίκη, αφού ήταν η πρώτη της στο πρωτάθλημα μετά από οκτώ στείρες αγωνιστικές, με γκολ του Τουράμ που διαμόρφωσε το 1-0 απέναντι στον Βόλο. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου μπήκε πιο αποφασιστικά στο ματς, κυνήγησε κάθε ευκαιρία που της δόθηκε, αλλά οι περισσότερες φάσεις, μέχρι το 80ο λεπτό, σταματούσαν πάνω στον έξοχο Μελίσσα.

Ο Τιρόνε έδωσε δύο ωραίες πάσες στο παιχνίδι, μια στον Ρόμανιτς που σταμάτησε ο Μελίσσας, αλλά στο 80ο λεπτό ο πορτιέρε του Βόλου δεν μπόρεσε να σταματήσει τον Τουράμ που αφού απέφυγε έναν αντίπαλο, έκανε το πλασέ στην απέναντι γωνία για το 1-0, αφήνοντας τον Βόλο χωρίς βαθμό για 5η συνεχόμενη αγωνιστική.

Λαμία (4-4-2):Θεοδωρόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Σκόνδρας, Βάντερσον, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Βασιλόγιαννης (79’ Σάλιακας), Τουράμ, Ρόμανιτς (89’ Βύντρα), Καραμάνος (61’ Τιρόνε)

Βόλος (4-2-3-1): Μελίσσας, Δημόπουλος, Φεράρι, Ντεντάκης, Τσίκα, Μαξ (61’ Μπαλογιάννης), Τσοκάνης (81’ Μάντζης), Ζοάο Ραφαέλ (68’ Μυστακίδης), Τόρες, Μουνίθ, Γέντρισεκ