Προηγήθηκαν αλλά έχασαν στον Εύοσμο οι Γυναίκες ΟΦΗ

Ήττα για τα κορίτσια του ΟΦΗ με 2-1 από τον Αγροτικό Αστέρα

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' Εθνικής Γυναικών, η ομάδα του ΟΦΗ αγωνίστηκε σήμερα το μεσημέρι στον Εύοσμο, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από τον Αγροτικό Αστέρα και έτσι δεν κατάφερε να συνεχίσει θετικά μετά τη νίκη στην πρεμιέρα επί της ΑΕΛ.

σΣτο α' ημίχρονο τα κορίτσια του ΟΦΗ είχαν καλή παρουσία στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν στο 45+ με κεφαλιά της Ροδάνθης Αεράκη. Στην επανάληψη όμως ο Αγροτικός Αστέρας ήταν πιο επιθετικός και καταφερε να σημειώσει δύο γκολ αλλά και ο ΟΦΗ στο 54' είχε διπλή ευκαιρία με δοκάρι της Τριβυζάκη ενώ στη συνέχεια η Αραβιάκη δεν μπόρεσε να σκοράρει σε κενή εστία. Στα τελευταία 15 λεπτά ο ΟΦΗ έκλεισε τις γηπεδούχες στα καρέ τους χωρίς να καταφέρει να σημειώσει το γκολ της ισοφάρισης.