Πρεμιέρα με το… δεξί για τις γυναίκες του ΟΦΗ, 2-1 τη Λάρισα

Η Βάσω Κυδωνάκη πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του Ηρακλείου

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ την πορεία της στο πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής.

Τα κορίτσια της ομάδας του Ηρακλείου επικράτησαν 2-1 της Λάρισας στο γήπεδο του Ατσαλένιου, έχοντας τη στήριξη των φιλάθλων.

Η Βάσω Κυδωνάκη έβαλε τη «σφραγίδα» της στο παιχνίδι, πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ για το συγκρότημα του Δημήτρη Χωματά.

Μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ με μακρινό σουτ, όμως η φιλοξενούμενη ομάδα «απάντησε» με τη Λεμέ στο δεύτερο ημίχρονο (70’).

Η Κυδωνάκη είπε την τελευταία… λέξη στο ματς, πετυχαίνοντας το νικητήριο τέρμα στο 80’ για το τελικό 2-1.

ΟΦΗ: Αποστολάκη Ε, Καμαρίτη (51’ Παπακωσταντή), Σηφάκη (83’ Γεμιστού), Πίτση, Κατιρτσίδου, Κουνάλη (68’ Κατερίνη), Τριβυζάκη, Κυδωνάκη, Κοκοτσάκη, Νικηταρά, Αραβιάκη (58’ Αεράκη).