Ήττα για την ομάδα Κ15 του ΟΦΗ, 1-4 από τον Ολυμπιακό

Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Ελιάς

Η ομάδα Κ15 του ΟΦΗ έκανε την προσπάθεια της κόντρα στον Ολυμπιακό, όμως γνώρισε την ήττα με 1-4 στο γήπεδο της Ελιάς για την 2η αγωνιστική.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 23’ με προβολή του Διαμαντόπουλου. Τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ρούτσι για το 0-2. Στο 30’ ο Μαυρόπουλος με σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Χαλκιαδάκη για το 0-3, ενώ στο 33’ ο Μοίρας με κοντινό πλασέ έκανε το 0-4 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 55ο λεπτό ο Κλάδος μείωσε σε 1-4 για τον ΟΦΗ με κεφαλιά, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Καρανδινός (70’ Ανδρεανίδης), Σαντοριναίος, Σαλούστρος, Κώτης, Ζαχαριουδάκης, Φανουράκης (50’ Γωνιανάκης), Φαϊτάκης, Κακουλάκης, Κλάδος (70’ Χότζα), Σημαντηράκης (60’ Μακράκης).