Πρεμιέρα με βαθμό στο 94’ για Κ17 ΟΦΗ

Με γκολ του Καφούση ισοφάρισε στην εκπνοή 3-3 τον Ατρόμητο

Ισόπαλη με σκορ 3-3 αναδείχθηκε η Κ17 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Ατρόμητου στο Περιστέρι, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό με τον Δαλαμήτρα. Στο 40’ ο Σμπώκος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία τέρματος του Νικολακόπουλου και ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΟΦΗ, έπειτα από σέντρα του Μπερικάκη. Τέσσερα λεπτά αργότερα η ομάδα μας πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Μπερικάκη να κάνει το 1-2.

Ο ΟΦΗ έμεινε με 10 παίκτες στο 61ο λεπτό, καθώς ο Γωνιωτάκης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 80ο λεπτό ο Λάγγας ισοφάρισε σε 2-2 για τον Ατρόμητο και στο 88’ ο Δαλαμήτρας έκανε το 3-2, δίνοντας και πάλι το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στο 94’ ο Καφούσης με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον γκολκίπερ του Ατρόμητου και διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Κ17 ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Χνάρης (77’ Βιτώρος), Σημαιάκης (55’ Γεωργαλής), Σμπώκος (77’ Μπέης), Γωνιωτάκης, Καφούσης, Φωτιάδης, Βασιλάκης, Σωμαράκης, Αποστολάκης (55’ Λέλεκας), Μπερικάκης (61’ Αμανάκης).