Ο ΠΑΟΚ έκανε την ανατροπή στο ημίχρονο αλλά ο Άγιαξ πήρε την ισοπαλία (2-2)

Συναρπαστικό ματς στην Τούμπα, έμειναν από δυνάμεις στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι...

O ΠΑΟΚ βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από το αυτογκόλ του Γιαννούλη, ωστόσο έβγαλε αντίδραση στην Τούμπα απέναντι στον Άγιαξ! Προηγήθηκε με Άκπομ και Μάτος με 2-1 στο ημίχρονο και μπορούσε και τρίτο γκολ..

Στο δεύτερο μέρος έμεινε από δυνάμεις και ισοφαρίστηκε (2-2) από γκολ με κόντρα του Χούντελαρ.

Μάλιστα στα τελευταία λεπτά ο Άγιαξ πίεσε για το γκολ της νίκης αλλά ο Πασχαλάκης ήταν σταθερός. Για να περάσει στον επόμενο γύρο (play off Chamions League) ο ΠΑΟΚ μετά από αυτό το 2-2 χρειάζεται ισοπαλία...με τρία γκολ ή περισσότερα ή διπλό μέσα στο Άμστερνταμ!

Γήπεδο: "Τούμπα"

Διαιτητής: Σλάβκο Βίντσιτς

Βοηθοί: Τόμας Κλάντσιτς, Άντραζ Κόβατσιτς

Τέταρτος: Ράντε Ομπρένοβιτς

Γκολ: 32' 'Ακπομ, 39' Μάτος / 10' αυτ. Γιαννούλης, 57' Χούντελαρ

Κίτρινες: 28' Μάτος, 37' Μαζραουί

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Μάτος, Γιαννούλης, Κρέσπο, Βαρέλα, Εσίτι, Καντουρί, Ζαμπά (79' Στοχ), Μπίσεσβαρ (73' Αουγκούστο), Πέλκας (64' Λημνιός), Άκπομ.

ΑΓΙΑΞ (Έρικ Τεν Χαγκ): Ονανά, Βέλτμαν, Μαρτίνεθ, Σουρς, Ταλιαφίκο, Μαζραουί (82' Μάριν), Φαν Ντε Μπεκ, Μπλιντ, Ζιγιές (83' Νέρες), Ντόλμπεργκ (33' Χούντελαρ), Τάντιτς.