Ποδόσφαιρο

Αντίστροφη μέτρηση για το Bundesliga Try Out Camp στον Άγιο Νικόλαο

Το πρόγραμμα μιας σπουδαίας διοργάνωσης που έρχεται να δώσει νέα πνοή στην ανάδειξη των ταλέντων του νησιού

Μετά την κορυφαία διοργάνωση των δοκιμαστικών στο Ηράκλειο με την 1. FSV Mainz 05, η οποία ανακηρύχθηκε ως μια από τις καλύτερες διοργανώσεις της Ευρώπης, σειρά παίρνουν η “karlsruhe SC” και η “SV Waldhof Mannheim 07”. Έτσι λοιπόν η Euro Sports Football Activities (E.S.F.A.) και οι συνεργάτες της βρίσκονται στην τελική ευθεία για τα επόμενα δοκιμαστικά στον Αγ. Νικόλαο Κρήτης.

Το μεγαλύτερο Γερμανικό Try Out που έχει διεξαχθεί ποτέ στη Κρήτη και ένα από τα μεγαλύτερα Individual Scouting της Ευρώπης θα πραγματοποιηθεί για  την επιλογή ποδοσφαιριστών για το εξωτερικό, στις εγκαταστάσεις της Αμμούδας στον Άγιο Νικόλαο από αυτή την Κυριακή 23/6 έως και την Παρασκευή 28/06/2019.

Το πρόγραμμα είναι γεμάτο και συναρπαστικό και οι θετικές εκπλήξεις αμέτρητες για τα παιδιά που θα λάβουν μέρος:

Κυριακή 23 Ιουνίου

18:15 – Άφιξη αθλητών στο αθλητικό κέντρο (Αμμούδα-Αγ.Νικόλαος)

18:30 – 20:30 - Εγγραφή παρουσίας και παραλαβή αθλητικού εξοπλισμού (Όλες οι ηλικίες)

20:30 – 21:00 – Παρουσίαση Γιάννη Κωτσή

21:15 – Αναχώρηση αθλητών από το Αθλητικό κέντρο

Δευτέρα 24 Ιουνίου

08:15 – Άφιξη αθλητών στο αθλητικό κέντρο (Αμμούδα-Αγ.Νικόλαος)

08:30 – 11:30 – Ζέσταμα & εργομετρικές μετρήσεις 1st part

11:30 – 13:00 – Πρωινή προπόνηση (All Groups) Starching

13:30 - Αναχώρηση αθλητών από το Αθλητικό κέντρο

17:45 – Άφιξη αθλητών στο αθλητικό κέντρο (Αμμούδα-Αγ.Νικόλαος)

18:00 – 20:30 - Ζέσταμα & εργομετρικές μετρήσεις 2nd part

20:30 = 21:00 Starching

21:15 - Αναχώρηση αθλητών από το Αθλητικό κέντρο

Τρίτη 25 Ιουνίου

08:30 – Άφιξη αθλητών στο αθλητικό κέντρο (Αμμούδα-Αγ.Νικόλαος)

09:00 – 11:00 – Πρωινή προπόνηση (All Groups)

11:15 - 11:45 - Starching

12:15 - Αναχώρηση αθλητών από το Αθλητικό κέντρο

 19:30 – Άφιξη αθλητών στο αθλητικό κέντρο (Αμμούδα-Αγ.Νικόλαος)

20:15 – 22:30 – Τελετή έναρξης – Παρουσίαση Schächter Management  

Υποχρεωτική η παρουσία αθλητών, γονέων και προπονητών

22:15 - Αναχώρηση αθλητών από το Αθλητικό κέντρο

Τετάρτη 26 Ιουνίου

08:30 – Άφιξη αθλητών στο αθλητικό κέντρο (Αμμούδα-Αγ.Νικόλαος)

09:00 – 10:45 - Πρωινή προπόνηση (All Groups)

11:00 – 11:30 Starching

11:45 - Αναχώρηση αθλητών από το Αθλητικό κέντρο

18:15 – Άφιξη αθλητών στο αθλητικό κέντρο (Αμμούδα-Αγ.Νικόλαος)

18:30 – 20:15 Απογευματινή προπόνηση (All Groups)

20:30 = 21:00 Starching

21:15 - Αναχώρηση αθλητών από το Αθλητικό κέντρο

Πέμπτη 27 Ιουνίου

08:30 – Άφιξη αθλητών στο αθλητικό κέντρο (Αμμούδα-Αγ.Νικόλαος)

09:00 – 10:45 - Πρωινή προπόνηση (All Groups)

11:00 – 11:30 Starching

11:45 - Αναχώρηση αθλητών από το Αθλητικό κέντρο

18:15 – Άφιξη αθλητών στο αθλητικό κέντρο (Αμμούδα-Αγ.Νικόλαος)

18:30 – 20:15 Απογευματινή προπόνηση (All Groups)

20:30 = 21:00 Starching

21:15 - Αναχώρηση αθλητών από το Αθλητικό κέντρο

Παρασκευή 28 Ιουνίου

08:30 – Άφιξη αθλητών στο αθλητικό κέντρο (Αμμούδα-Αγ.Νικόλαος)

  • 08:45 - Group A Warm up

*09:00 – 09:45- 1stgame (2 X 20min)

  • 09:45 - Group B Warm up

*10:00 –10:45 – 2nd game (2 X 20min)

  • 10:45 - Group C Warm up

*11:00 – 11:45 – 3rd game (2 X 20min)

  • 11:45 - Group D Warm up

*12:00 – 12:45 – 4th game (2 X 20min)

  • 12:45 - Group E Warm up

*13:00 – 13:45 – 5th game (2 X 20min)

Οι πληροφορίες για τις ηλικιακές κατηγορίες των groups θα δοθούν μετά την απογευματινή προπόνηση της Πέμπτης.

Σχόλια