Ισοπαλία χωρίς τέρματα για την Κ17 του ΟΦΗ στην έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης...

Ευκαιρία για το "διπλό" στις καθυστερήσεις έχασε η κρητική ομάδα...

Η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ μπορούσε να πάρει τη νίκη αλλά τελικά έμεινε στο 0-0 στην έδρα της αντίστοιχης ομάδας του Απόλλωνα Σμύρνης...

Στο 8ο λεπτό o ΟΦΗ κέρδισε κόρνερ αλλά από την κεφαλιά του Γκλεζάκου η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 23' ο Τσαμπουράκης δεν πρόλαβε να πλασάρει μετά από ωραία πάσα του Στειακάκη. Μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έχασαν δύο ευκαιρίες για να σκοράρουν. Η πρώτη με τον Λυκούδη και η δεύτερη με τον Λιάσκο.

Στο 71ο λεπτό το μακρινό σουτ του Σπυριδάκη δε βρήκε στόχο, ενώ στο 87' ο Παπαδάκης δεν μπόρεσε με σουτ να χριστεί σκόρερ. Η τελευταία ευκαιρία για την ομάδα του ΟΦΗ έγινε στις καθυστερήσεις, με την κεφαλιά του Τσαμπουράκη να περνάει άουτ κι έτσι το 0-0 ήταν το τελικό σκορ.

Κ17 ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Σαβουιδάκης, Γαϊτάνης (85' Κλώντζας), Γκλεζάκος, Σημαιάκης, Σμπώκος, Στειακάκης (70' Πάπαδάκης), Φασαράκης (70' Σπυριδάκης), Τσαμπουράκης, Καφούσης, Μαμουλάκης (65' Μαραγκάκης).