Δεύτερη σερί νίκη ο Ηρόδοτος, 2-0 την ΑΕ Καραϊσκάκης - Η εικόνα της 3ης αγωνιστικής

Ο Ηρόδοτος έδωσε συνέχεια στο εξαιρετικό ξεκίνημα που πραγματοποιεί στην Football League, επικρατώντας σήμερα 2-0 της ΑΕ Καραϊσκάκης για την 3η αγωνιστική.

Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού είχε αποφασιστικότητα από το πρώτο λεπτό και εκμεταλλεύτηκε το καλό της πρώτο ημίχρονο. Μόλις στο 11ο λεπτό ο Μασάδο με ωραία επέλαση βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή και με πλασέ σημείωσε το 1-0. Στο 32’ ο Γιαλούσης έπειτα από κόρνερ του Φραγκουλάκη πέτυχε με κεφαλιά το 2-0, ενώ στο 43’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία με τον Παπαδόπουλο για να μειώσουν το σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, οι «κυανόλευκοι» διαχειρίστηκαν το προβάδισμα τους, οι τελικές προσπάθειες ήταν ελάχιστες και έφτασαν στην επικράτηση.

Ο Μανόλης Παπαματθαιάκης επέστρεψε στη Νέα Αλικαρνασσό ως αντίπαλος του Ηροδότου, αφού έχει αναλάβει την τεχνική ηγεσία της ΑΕ Καραïσκάκης εδώ και 15 μέρες.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Κουράκης, Προβυδάκης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Μπάμπης, Φραγκουλάκης, Αργκιλέσι, Φουκαράκης (46’ Κασαπάκης), Σμυρλής (80’ Δαμιανάκης), Μασάδο (60’ Αμαραντίδης), Κωνσταντινίδης.

ΑΕ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ: Στεφανάκος, Παπανίκου, Παντίδος, Καπίας, Παναγιώτου, Χούσος, Ψιάνος Παπαδόπουλος (67’ Μασούρας), Κάκκο (59’ Ματθαίου), Μπεκατώρος (46’ Γυφτοκώστας), Άλεξιτς.

Ήττα για ΑΟΧ/Κισσαμικό, ισοπαλία ο Πλατανιάς

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ο ΑΟΧ/Κισσαμικός γνώρισε την ήττα με 2-0 στην έδρα των Τρικάλων.

Πρώτη απώλεια για τον Πλατανιά, που έμεινε στο 0-0 με τη Δόξα Δράμας στα Περιβόλια.