Ποδόσφαιρο

Οι διαιτητές για την πρεμιέρα των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας

Η 1η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας την επόμενη εβδομάδα είναι σίγουρο ότι στρέφει πάνω της μεγάλο ενδιαφέρον.

Σήμερα ορίστηκαν και οι διαιτητές των αγώνων, όπου ξεχωρίζει ο ορισμό του Τάσου Σιδηρόπουλου στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη.

Αναφορικά με τις κρητικές ομάδες, ο Τζοβάρας (Φθιώτιδας) ορίστηκε στο Ξάνθη-ΟΦΗ, ο Νταούλα (Δυτ.Αττικής) στο Αήττητος Σπάτων-Εργοτέλης, ο Κάτοικος (Αθηνών) στο ΟΦ Ιεράπετρας-ΑΟΧ/Κισσαμικός και ο Κολυτάς (Λασιθίου) στο Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου.

Αναλυτικά οι ορισμοί:
 

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (25/9)

Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)

Βοηθοί: Τζιότζιος (Θράκης), Νικολακάκης (Ηρακλείου)

4ος: Μανούχος (Αργολίδας)

Παρατηρητής: Τεροβίτσας (Αιτ/νίας)

 

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (25/9)

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δ. Αττικής), Σαμοΐλης (Αθηνών)

4ος: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Παρατηρητής: Ταπατζάς (Θράκης)

 

ΠΑΟΚ – ΑΡΗΣ (26/9)

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτ/νίας), Απτόσογλου (Αθηνών)

4ος: Σέζος (Κιλκίς)

Παρατηρητής: Κύρκος (Θεσπρωτίας)

 

ΞΑΝΘΗ – ΟΦΗ (26/9)

Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Πάτρας (Μακεδονίας)

4ος: Κοτσάνης (Δράμας)

Παρατηρητής: Κάκος (Κέρκυρας)

 

ΑΕΚ – ΛΑΜΙΑ (26/9)

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)

Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Δημόπουλος (Δ. Αττικής)

4ος: Λάμπρου (Ευβοίας)

Παρατηρητής: Δαγκλής (Μακεδονίας)

 

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (27/9)

Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Χατζηνάκος (Δράμας)

4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς)

Παρατηρητής: Λιόλιος (Λάρισας)

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (27/9)

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών), Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)

4ος: Βρέσκας (Πιερίας)

Παρατηρητής: Γιανναδάκης (Λασιθίου)

 

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΛ (27/9)

Διαιτητής: Τάσης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Σινιοράκης (Χανίων), Δίπλαρης (Καρδίτσας)

4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)

Παρατηρητής: Καρατζάς (Ευβοίας)

 

ΒΟΛΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (25/9)

Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)

Βοηθοί: Βογιατζής (Καρδίτσας), Καλύβας (Φθιώτιδας)

4ος: Παπακωνσταντίνου (Φθιώτιδας)

Παρατηρητής: Καρακελίδης (Πέλλας

 

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ – ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (25/9)

Διαιτητής: Κάτοικος (Αθηνών)

Βοηθοί: Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου), Δασκαλάκης (Ηρακλείου)

4ος: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Παρατηρητής: Χριστοδουλάκης (Ρεθύμνου)

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΤΡΙΚΑΛΑ (25/9)

Διαιτητής: Βουρνέλης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Νταβέλας (Μακεδονίας), Τοροσιάδης (Μακεδονίας)

4ος: Μαμασούλας (Μακεδονίας)

Παρατηρητής: Κωτούλας (Κιλκίς)

 

ΗΡΟΔΟΤΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (25/9)

Διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου)

Βοηθοί: Αναστασάκης (Χανίων), Κομκοτός (Ρεθύμνου)

4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

Παρατηρητής: Παστρωμάς (Δ. Αττικής)

 

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (26/9)

Διαιτητής: Νταούλας (Δ. Αττικής)

Βοηθοί: Ψηλός (Λέσβου), Νικολάου (Αθηνών)

4ος: Στάμος (Αθηνών)

Παρατηρητής: Μοιραδωράκης (Πειραιά)

 

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΚΑΣΣΙΟΠΗ (26/9)

Διαιτητής: Πανυτσίδης (Κοζάνης)

Βοηθοί: Παπαδάκης (Ημαθίας), Γιάντσης (Ημαθίας)

4ος: Μελτζανίδης (Ημαθίας)

Παρατηρητής: Λιανός (Βοιωτίας)

 

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ (27/9)

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Νιδριώτης (Αθηνών)

4ος: Λεμπέσης (Πειραιά)

Παρατηρητής: Κόνιαρης (Αν. Αττικής)

 

ΑΡΗΣ ΑΒΑΤΟΥ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (27/9)

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Εβρου)

Βοηθοί: Διαμάντης (Εβρου), Τερζόπουλος (Εβρου)

4ος: Γεωργιτσόπουλος (Δράμας)

Παρατηρητής: Γαβριηλίδης (Θράκης)

Σχόλια