Εργοτέλης-Αιγινιακός Live

Η κρίσιμη αναμέτρηση του Εργοτέλη με τον Αιγιανικό είναι στο 1-1 και το δεύτερο ημίχρονο θα έχει σίγουρα τεράστιο ενδιαφέρον.

Μόλις στο 2ο λεπτό, η ομάδα του Ηρακλείου πήρε το προβάδισμα με τον Κάιπερς, που επέστρεψε στη δράση με γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Πέριτς.

Πάτησε... γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Τάκη Γκώνια και πλέον προηγείται με 4-1.

Στο 70 ο Κάιπερς ξανά έδωσε το προβάδισμα στους "κιτρινόμαυρους", ενώ λίγο αργότερα ο Τσέλιος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.

Στο 77' ο Ιατρούδης πρόσθεσε το όνομα στη λίστα με τους σκόρερ κάνοντας το 4-1.

Ο Σταματάκος λίγο πριν το τέλος πέτυχε το 5ο γκολ του Εργοτέλη.

Τελικό αποτέλεσμα στο Παγκρήτιο, 5-1 νίκη και παραμονή για την ομάδα του Ηρακλείου.