Πρόκριση-όνειρο για Πλατανιά, απέκλεισε τον Παναθηναϊκό!

Μία από τις μεγαλύτερες επιτυχίες της ιστορίας του πανηγυρίζει ο Πλατανιάς!

Η ομάδα των Χανίων νίκησε στα Περιβόλια 1-0 τον Παναθηναϊκό και σε συνδυασμό με το 2-1 του πρώτου αγώνα, χάρη στο εκτός έδρας γκολ, προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Το χρυσό γκολ της πρόκρισης για τον Πλατανιά, το έβαλε στο 87ο λεπτό ο Αναστασάκος.

Ο αποκλεισμός ήταν ένα νέο σοκ για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος πάντως διαμαρτύρεται για ένα πέναλτι που δεν έδωσε ο διαιτητής Μάνταλος στο 57ο λεπτό, σε ανατροπή του Μαυρία από τον Κάστελς.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Ποτουρίδης, Κάλαϊτζιτς, Κουρτεσιωτης (57' Κανακούδης), Κάστελς, Τετέ, Μαραγκουδάκης (71' Αναστασάκος), Ονιέμα, Μιρτσέτα (80' Δέντσας), Ναζλίδης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φάμπρι Γκονζάλες): Καπίνο, Σεϊταρίδης, Βύντρα, Μπουμσόνγκ, Σπυρόπουλος, Βιτόλο, Σο, Ζέκα, Μαυρίας (80' Μπαρμπαρούσης), Σισοκό, Τοτσέ.