Νίκη χρυσάφι για ΟΦΗ, 2-0 τον Άρη

Με χαρακτήρα και πάθος νικητή παρατάχτηκε ο ΟΦΗ σήμερα απέναντι στον Άρη και πήρε νίκη χρυσάφι με 2-0 που του επιτρέπει ν' απομακρυνθεί από τα χαμηλά πατώματα της βαθμολογίας αλλά και από τον αντίπαλό του.

Ο Περογαμβράκης στο α' ημίχρονο και ο Παπάζογλου λίγο πριν ολοκληρωθεί το ματς σημείωσαν τα γκολ της νίκης του ΟΦΗ, η οποία είναι και η πρώτη στην καριέρα του Γιάννη Πετράκη στην Σούπερ Λίγκα.

Το Live του αγώνα

1' Σύγχυση στα καρέ των Κρητικών, ο Αγριμάκης θα μπλοκάρει προ του Τριανταφυλλάκου.

10' Σέντρα του Παπάζογλου, κεφαλιά του Μπανούση από τη μικρή περιοχή, η μπάλα άουτ. Πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ.

12' Λάθος στην άμυνα του ΟΦΗ από τον Μονιάκη, σουτ του Τριανταφυλλάκου μέσα από την περιοχή άουτ.

14' Κόρνερ του Σουνά, κεφαλιά του Αγγελούδη, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και φεύγει άουτ.

25' ΓΚΟΛ. Συρτή σέντρα του Λαμπρόπουλου από δεξιά, ο Περογαμβράκης σε καίρια θέση, στη μικρή περιοχή κάνει με πλασέ το 1-0. Έξαλλοι πανηγυρισμοί στο "Γεντί Κουλέ" για το προβάδισμα των Κρητικών.

31' Κίτρινη κάρτα στον Πουλίδο, για μαρκάρισμα στον Περογαμβράκη.

37' Μπαλιά για τον Σουνά, μπαίνει στην περιοχή, όμως καθυστερεί και ανακόπτεται από τους παίκτες του ΟΦΗ.

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, 1-0 το προβάδισμα για τον ΟΦΗ.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

47' Κάθετη πάσα του Λαμπρόπουλου για τον Παπάζογλου, που υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

49' Σουτ του Παπάζογλου έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Βελλίδης.

52' Αλλαγή για τον Άρη, στη θέση του Καραγιάννη ο Αγκάνθο.

55' Ψηλοκρεμαστή πάσα του Μπανούση, ο Κουτσιανικούλης τετ-α-τετ με τον Βελλίδη, το σουτ που επιχείρησε θα φύγει άουτ. Μεγάλη ευκαιρία.

62' Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, ο Κανούλας αντί του Αγγελούδη στο ματς.

65' Μπαλιά του Ιωαννίδη για τον Παπάζογλου, που κάνει το ψηλοκρεμαστό πλασέ, όμως η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.

66' Κίτρινη κάρτα στον Κανούλα.

68' Κλείνει τις αλλαγές του ο Άρης, με τον Παντίδο στη θέση του Πουλίδο.

70' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Κουρδάκης στη θέση του Σαρ, που αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.

73' Σέντρα του Κουτσιανικούλη από δεξιά, προβολή του Παπάζογλου η μπάλα άουτ.

77' Μπαλιά του Μπανούση προς τον Κουτσιανικούλη, αφύλακτος μέσα στην περιοχή, για λίγο δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά.

78' Σέντρα του Κουτσιανικούλη από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι ο Λαμπρόπουλος, τον προλαβαίνει τελευταία στιγμή ο Βελλίδης, που έχει βγει από την εστία του.

81' Φάουλ του Καζναφέρη, κεφαλιά του Κοέλιο, μπλοκάρει σταθερά ο Αγριμάκης.

82' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Ζορμπά να μπαίνει στο παιχνίδι αντί του Κουτσιανικούλη.

86' Κίτρινη στον Καζναφέρη για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Ζορμπά.

87' ΓΚΟΛ. Φάουλ ακριβείας από τον Λαμπρόπουλου, ωραία κεφαλιά του Παπάζογλου και 2-0!

88' Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ζαχαράκης στη θέση του Περογαμβράκη.

Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

ΟΦΗ (Γιάννης Πετράκης): Αγριμάκης, Μονιάκης, Σαρ (70' λ.τ. Κουρδάκης), Σόουζα, Ιωαννίδης, Μπανούσης, Βερόν, Λαμπρόπουλος, Κουτσιανικούλης (82' Ζορμπάς), Περογαμβράκης (88' Ζαχαράκης), Παπάζογλου.

ΑΡΗΣ (Λούκας Αλκαράθ): Βελλίδης, Καζναφέρης, Πουλίδο (68' Παντίδος), Γιαννίτσης, Μαργαρίτης, Κοέλιο, Οικονομόπουλος, Καραγιάννης (52' Αγκάνθο), Σούνας, Τριανταφυλλάκος, Αγγελούδης (62' Κανούλας).