Με εντυπωσιακό Μποχωρίδη ο ΟΦΗ κέρδισε την Πεντέλη

Β΄ΜΠΑΣΚΕΤ

Mε τον Μποχωρίδη να βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα και να σημειώνει 35 πόντους, ο ΟΦΗ πήρε σπουδαία νίκη σήμερα στα «Δύο Αοράκια» με 79-72 από την Πεντέλη για την 21η αγωνιστική της Β' Εθνικής. Το παιχνίδι είχε μεγάλο ενδιαφέρον με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν αποφασιστικά στον αγωνιστικό χώρο και να κλείνουν την πρώτη περίοδο με το υπέρ τους 19-21. Δυνατές μάχες ακολούθησαν στη συνέχεια με την ομάδα της Πεντέλης να έχει ένα μικρό προβάδισμα και στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με 36-38, βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση κυρίως με τους Μπουργάνο, Μπέλη Κούσουλα και και Τάγαρη. Με +3 ολοκληρώθηκε το 3ο δεκάλεπτο για την Πεντέλη (55-58) όμως ο ΟΦΗ είχε τα αποθέματα να κάνει την αντεπίθεση και με σωστές επιλογές στην επίθεση και αποτελεσματική αμυντική λειτουργία κατάφερε να πάρει ένα ακόμη ροζ φύλλο αγώνα.

Τα 10λεπτα: 19-21, 36-38, 55-58, 79-72

ΟΦΗ (Β. Ράλλης): Λιανός 9 (1) , Μποχωρίδης 35 (3), Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 2, Μαλλιαράκης, Καραδολάμης 4, Αγαπιάδης 3, Τασιούδης 5 (1), Πάλλης 6, Καραθωμάς, Πετράκης 7, Μπουμπάρης 8.

ΠΕΝΤΕΛΗ (Κ. Χαρτοματσίδης): Νάσσης , Μπουργάνος 16 (1), Ευαγγελούλης, Ντίμπ 4, Κούσουλας11 (3), Καρούζος 3 (1), Μπέλη 12, Κουκάκης 7 (1), Μπίγκος 2, Σαλτουρίδης 6, Ταγαρης 10, Φωτόπουλος 1.