Σπουδαία νίκη του ΟΦΗ στα Μελίσσια

Επικράτησε 58-66 και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα…

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πήρε ο ΟΦΗ μέσα στα Μελίσσια από την ομώνυμη ομάδα με 58-66. Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και δεν άφησε περιθώρια στους γηπεδούχους να επιβάλουν το ρυθμό τους. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 17-16 υπέρ των Μελισσίων ενώ οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια (35-35). Μπορεί στη συνέχεια τα Μελίσσια να πήραν ένα μικρό προβάδισμα (49-45 στο 30΄) όμως ο ΟΦΗ την τελευταία κρίσιμη περίοδο βρήκε τις λύσεις που χρειαζόταν ώστε να φτάσει στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 35-35, 49-45, 58-66

ΚΑΟ Μελισσίων (Δαγλας): Κυπαρίσσης 6 (1), Στεργίου, Οικονομόπουλος 4, Ζαραϊδώνης 14 (2), Τοπάλι, Παπαφλωράτος 5, Ζηρός 3, Καραβανάς 15, Βασιλόπουλος 1.

ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 15 (1), Μποχωρίδης 14, Κριθινάκης 7 (1), Καραδολάμης 2, Αγαπιάδης 4,, Τασιούδης 7 (1), Πάλλης 3, Πετράκης 8 (2), Μπουμπάρης 6.