Στον ημιτελικό του τουρνουά της Ταϊλάνδης ο ΟΦΗ

Νίκησε μετά από συναρπαστικό παιχνίδι την Mono Vampire BC 74-71…

Μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ νίκησε 74-71 την Μono Vampire στο τουρνουά «Sisaket Basketball World Invitation» της Ταϊλάνδης και πήρε την πρόκριση, ως 2ος από τον Όμιλο του, στα ημιτελικά. Στην πρώτη θέση τερμάτισε η Kalleh από το Ιράν και τώρα οι δύο ομάδες περιμένουν και το τελευταίο παιχνίδι για να μάθουν τον αντίπαλο τους.

Παρά το καλό ξεκίνημα του ΟΦΗ στο παιχνίδι (5-0) το 10λεπτο έκλεισε 22-16 υπέρ των αντιπάλων ενώ οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ όπως μαρτυράει και το 36-35 του ημιχρόνου.

Ανάλογη ήταν και η συνέχεια, κάτι που προμήνυε ότι το αποτέλεσμα θα κρινόταν στις λεπτομέρειες, όπως και έγινε. Η καλή άμυνα και οι λύσεις στην επίθεση με καλάθια τον Τσερκιτζόγκου και Λιανού στο τέλος διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 36-35, 56-55, 71-74

ΟΦΗ (Ραλλης): Λιανος 22 (2), Μποχωριδης 11 (1), Τσερκιτζογλου 6 (2), Κριθινακης 2, Αγαπιαδης 2, Τασιουδης 7, Πάλλης 4, Καραδολαμης 3, Μπουμπάρης 12, Πετρακης 5.