Νίκη στην παράταση για τον ΟΦΗ στο ΒΑΚ

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στο κλειστό του ΒΑΚ, εκεί όπου ο ΟΦΗ πήρε τελικά τη νίκη στην παράταση με 91-86 (76-76 κ.α.) επί του  Λοκρού Αταλάντης στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου νότου της Γ’ Εθνικής.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην 3η περίοδο οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν καλύτεροι και βρέθηκαν να προηγούνται με 49-58 στο 30’. Στην τελευταία περίοδο, όμως η κρητική ομάδα αντέδρασε και κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση, όπου ήταν καλύτερη φτάνοντας στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 16-15, 37-35 (ημίχ.), 49-58, 76-76, 91-86 (παρ.)

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 7, Κριθινάκης, Μαϊστρέλης, Τσερκιτσόγλου 17 (5), Χαρωνίτης 5 (1), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 28 (2), Βασιλειάδης 4, Καραλής 20 (3), Πάλλης 10.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος 14 (1), Μπολμάτης 11 (2), Μάτος Αν. 26 (2), Μάτος Αγ. 24 (2), Ρετσινάς 9.