Ήττα του Ηρακλείου στην Κω από τον Ιπποκράτη

Πάλεψε ως ένα σημειο στην Κω το  Ηράκλειο κόντρα στον Ιπποκράτη, όμως δεν κατάφερε να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα γνωρίζοντας την ήττα με 86-71 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 25ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής κατηγορίας του μπάσκετ.

Οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία από το ξεκίνημα, ενώ βρέθηκαν να προηγούνται και με διψήφιο αριθμό πόντων στη λήξη του ημιχρόνου. Το Ηράκλειο, ωστόσο, δεν τα παράτησε και μείωσε ακόμα και στο καλάθι στην 3η περίοδο. Οι παίκτες του Ιπποκράτη, ήθελαν περισσότερο τη νίκη καθώς διεκδικούν τη συμμετοχή τους στα μπαράζ ανόδου στην Α2 κι έτσι ανέβασαν ταχύτητα στο φινάλε και πήραν νίκη και διαφορά.

Διαιτητές: Σκαλτσής-Λύρας

Δεκάλεπτα: 21-14, 43-34, 62-54, 86-71

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 22 (1), Τρύπας 7 (1), Ονάσογλου 12 (3), Καταβαίνης 2, Ασημακόπουλος 16 (1), Λεκάκης 2, Χαρίσης 16 (1), Τσακαλέρης 7 (1), Ζαμάγιας, Γιουσέμογλου 2, Βάβας, Καραθωμάς

Ηράκλειο (Μακράκης): Μποχωρίδης 23 (7), Λιανός 10 (1), Πρωτογεράκης 3, Χάλαρης 15, Παπαδάκης 2, Λάκκας 11, Πετράκης 7 (1), ΚαλατζήςΠερισσότερα σε λίγο