Ήττα στην παράταση για το Ηράκλειο στην Κηφισιά

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι το Ηράκλειο είχε τάσεις… αυτοκτονίας και τελικά έχασε δικό του παιχνίδι.

Οι «κυανόλευκοι» ηττήθηκαν στην παράταση με 92-88 (75-75 κ.α.) από τη Ν. Κηφισιά στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής, όμως είχαν την πρωτοπορία στη μεγαλύτερη διάρκεια και θα μπορούσαν να είχαν φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα.

Το σκορ ήταν 8-20 υπέρ της ηρακλειώτικης ομάδας στο 10', η οποία διατήρησε μία διαφορά ασφαλείας ως τη λήξη του 30λέπτου που το σκορ ήταν 58-66. Στην τελευταία περίοδο, όμως, οι γηπεδούχοι γύρισαν το ματς και το έστειλαν στην παράταση, όπου πλέον έχοντας την ψυχολογία με το μέρος τους έφτασαν στη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-20, 40-50, 58-66, 75-75, 92-88.

Α.Ε.Ν.Κ. ( Λιόγας, Λαδίκος): Καμαριανός 12, Μοσχοβίτης 16 (1), Κεφαλάς 12, Μαρίνος, Ντουζίδης 8 (2), Χαϊκάλης 5 (1), Χατζηνικόλας 15, Ψαρόπουλος 24 (2), Πρέκας.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Κίτσος, Σταμπουλής 11 (1), Μποχωρίδης 36 (6), Λιανός 14, Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 10 (2), Παπαδάκης 3, 47Λάκκας 12 (1).