Μουντομπάσκετ

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντομπάσκετ

Ξεκινά αύριο μια διοργάνωση που αναμένεται να έχει έντονο άρωμα Ελλάδας και Αντετοκούνμπο

Το Μουντομπάσκετ 2019 θα ξεκινήσει στις 31 Αυγούστου και θα ολοκληρωθεί στις 15 Σεπτεμβρίου στην Κίνα.

Η Ελλάδα ξεκινάει με μεγάλη αισιοδοξία ενώ ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είναι από τους βασικούς υποψήφιους για να αναδειχθεί MVP της διοργάνωσης. Όλες οι αναμετρήσεις θα έχουν κάλυψη από την ΕΡΤ (και το ert.gr) και παρακάτω θα δείτε αναλυτικά τις ημέρες των αγώνων, τις ώρες και τα κανάλια που θα δείξουν τα παιχνίδια. 

Το αναλυτικό πρόγραμμα της Α’ Φάσης

Σάββατο 31 Αυγούστου

10:30

Αγκόλα – Σερβία

ΕΡΤ2

11:00

Πολωνία – Βενεζουέλα

ert.gr

11:30

Ρωσία – Νιγηρία

ΕΡΤ SPORTS

11:30

Ιράν – Πουέρτο Ρίκο

ert.gr

14:30

Φιλιππίνες – Ιταλία

ΕΡΤ3

15:00

Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα

ΕΡΤ SPORTS

15:30

Ισπανία – Τυνησία

ΕΡΤ2

15:30

Αργεντινή – Νότια Κορέα

ert.gr

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

10:30

Καναδάς – Αυστραλία

ert.gr

11:00

Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία

ΕΡΤ SPORTS

11:30

Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία

ert.gr

11:30

Τουρκία – Ιαπωνία

ΕΡΤ2

14:30

Σενεγάλη – Λιθουανία

ert.gr

15:00

Ελλάδα – Μαυροβούνιο

ΕΡΤ SPORTS

15:30

Τσεχία – ΗΠΑ

ΕΡΤ2

15:30

Γαλλία – Γερμανία

ΕΡΤ3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10:30

Ιταλία – Αγκόλα

ΕΡΤ2

11:00

Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού

ert.gr

11:30

Νιγηρία – Αργεντινή

ΕΡΤ SPORTS

11:30

Τυνησία – Ιράν

ert.gr

14:30

Σερβία – Φιλιππίνες

ΕΡΤ3

15:00

Κίνα – Πολωνία

ΕΡΤ2

15:30

Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία

ΕΡΤ SPORTS

15:30

Νότια Κορέα – Ρωσία

ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10:30

Αυστραλία – Σενεγάλη

ert.gr

11:00

Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία

ΕΡΤ SPORTS

11:30

Ιαπωνία – Τσεχία

ΕΡΤ2

11:30

Γερμανία – Δομινικανή Δημοκρατία

ert.gr

14:30

Λιθουανία – Καναδάς

ΕΡΤ3

15:00

Βραζιλία – Ελλάδα

ΕΡΤ SPORTS

15:30

ΗΠΑ – Τουρκία

ΕΡΤ2

15:30

Ιορδανία – Γαλλία

ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10:30

Αγκόλα – Φιλιππίνες

ΕΡΤ2

11:00

Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία

ert.gr

11:30

Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία

ΕΡΤ SPORTS

11:30

Νότια Κορέα – Νιγηρία

ert.gr

14:30

Ιταλία – Σερβία

ΕΡΤ2

15:00

Βενεζουέλα – Κίνα

ert.gr

15:30

Ρωσία – Αργεντινή

ΕΡΤ SPORTS

15:30

Ισπανία – Ιράν

ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10:30

Καναδάς – Σενεγάλη

ert.gr

11:00

Βραζιλία – Μαυροβούνιο

ΕΡΤ SPORTS

11:30

Τουρκία – Τσεχία

ΕΡΤ2

11:30

Γερμανία – Ιορδανία

ert.gr

14:30

Λιθουανία – Αυστραλία

ΕΡΤ3

15:00

Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία

ΕΡΤ SPORTS

15:30

ΗΠΑ – Ιαπωνία

ΕΡΤ2

15:30

Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία

ert.gr

 

Σχόλια