Euroleague

Το πρόγραμμα της Ευρωλίγκας για Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό

Το ακριβές πρόγραμμα των αγώνων της ερχόμενης σεζόν που ξεκινά τον Οκτώβρη, έκανε γνωστό η Ευρωλίγκα. Ο Ολυμπιακός είναι αυτός που ρίχνεται πρώτος στη «μάχη», καθώς στις 15 του μήνα και στις 21:45 θα υποδεχθεί την Τσεντεβίτα στο ΣΕΦ.

Μία μέρα αργότερα (16/10), ο Παναθηναϊκός θα είναι στο «παγωμένο» Κουμπάν και στις 19:00 (ώρα Ελλάδας) θα αντιμετωπίσει τη Λοκομοτίβ του Γιώργου Μπαρτζώκα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Ευρωλίγκας:

1η αγωνιστική (15-16/10/2015) 6η αγωνιστική (19-20/11/2015)

1ος Όμιλος

16/10 Χίμκι (Ρωσία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 18/11

15/10 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Στρασμπούρ (Γαλλία) 19/11

16/10 Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 19/11

2ος Όμιλος

15/10, 21:45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 20/11, 20:00

15/10 Λιμόζ (Γαλλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία) 20/11

16/10 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 19/11

3ος Όμιλος

16/10, 18:00 Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 19/11, 19:00

15/10 Καρσίγιακα (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 19/11

16/10 Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 19/11

4ος Όμιλος

15/10 Μάλαγα (Ισπανία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία) 20/11

15/10 Νταρουσάφακα (Τουρκία)-Σάσαρι (Ιταλία) 20/11

15/10 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 19/11

2η αγωνιστική (22-23/10/2015) 7η αγωνιστική (26-27/11/2015)

1ος Όμιλος

22/10 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Χίμκι (Ρωσία) 26/11

23/10 Στρασμπούρ (Γαλλία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία) 26/11

22/10 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 27/11

2ος Όμιλος

23/10, 21:30 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 26/11, 21:45

22/10 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 26/11

22/10 Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Λιμόζ (Γαλλία) 26/11

3ος Όμιλος

23/10 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία) 26/11

22/10, 21:45 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Καρσίγιακα (Τουρκία) 27/11, 19:45

23/10 Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία) 27/11

4ος Όμιλος

22/10 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μάλαγα (Ισπανία) 26/11

23/10 Σάσαρι (Ιταλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) 27/11

23/10 Μπάμπεργκ (Γερμανία)-Νταρουσάφακα (Τουρκία) 27/11

3η αγωνιστική (29-30/10/2015) 8η αγωνιστική (3-4/12/2015)

1ος Όμιλος

30/10 Χίμκι (Ρωσία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 4/12

30/10 Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 3/12

30/10 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Στρασμπούρ (Γαλλία) 4/12

2ος Όμιλος

30/10, 21:45 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 3/12, 22:00

29/10 Λιμόζ (Γαλλία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 3/12

29/10 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 3/12

3ος Όμιλος

30/10 Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία) 4/12

29/10 Καρσίγιακα (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 2/12

29/10, 22:00 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 4/12, 21:45

4ος Όμιλος

30/10 Μάλαγα (Ισπανία)-Νταρουσάφακα (Τουρκία) 4/12

29/10 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία) 3/12

29/10 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Σάσαρι (Ιταλία) 3/12

4η αγωνιστική (5-6/11/2015) 9η αγωνιστική (10-11/12/2015)

1ος Όμιλος

5/11 Χίμκι (Ρωσία)-Στρασμπούρ (Γαλλία) 11/12

5/11 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 11/12

6/11 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία) 11/12

2ος Όμιλος

5/11 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 11/12

5/11 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία) 10/12

5/11, 21:45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Λιμόζ (Γαλλία) 10/12, 21:30

3ος Όμιλος

6/11, 20:00 Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 11/12, 21:45

6/11 Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 10/12

6/11 Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία)-Καρσίγιακα (Τουρκία) 10/12

4ος Όμιλος

6/11 Μάλαγα (Ισπανία)-Σάσαρι (Ιταλία) 10/12

5/11 Μπάμπεργκ (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 10/12

5/11 Νταρουσάφακα (Τουρκία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) 11/12

5η αγωνιστική (12-13/11/2015) 10η αγωνιστική (17-18/12/2015)

1ος Όμιλος

13/11 Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Χίμκι (Ρωσία) 17/12

12/11 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 18/12

13/11 Στρασμπούρ (Γαλλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 17/12

2ος Όμιλος

12/11 Λιμόζ (Γαλλία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 18/12

12/11, 20:00 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 18/12, 21:45

13/11 Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 17/12

3ος Όμιλος

13/11 Καρσίγιακα (Τουρκία)-Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία) 18/12

12/11 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία) 18/12

13/11, 21:45 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 17/12, 19:45

4ος Όμιλος

13/11 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μάλαγα (Ισπανία) 18/12

12/11 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Νταρουσάφακα (Τουρκία) 17/12

13/11 Σάσαρι (Ιταλία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία) 17/12

Σχόλια