Τριάντα λεπτά άντεξε ο ΟΦΗ στην Πεύκη

Ήττα για την ομάδα του Ηρακλείου με 67-60

Για 30 λεπτά ο ΟΦΗ ήταν πολύ ανταγωνιστικός στο παιχνίδι με την Πεύκη εκτός έδρας όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άντεξε και ηττήθηκε με 67-60.

Το συγκρότημα του Βασίλη Ράλλη μπήκε αποφασιστικά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί στο 10λεπτο με 9-17. Η ομάδα του Ηρακλείου είχε τον έλεγχο και στη συνέχεια, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με προβάδισμα οκτώ πόντων (25-33).

Στο β΄μέρος οι γηπεδούχοι, μπήκαν πιο διαβασμένοι στο ματς και τους Ομάρ (18π.), Ψαρόπουλο (13π.) και Τσιότρα (12π.) βρήκαν λύσεις για να μειώσουν αρχικά στο -2 στο 30ο λεπτό (49-51). Από κει και πέρα ο ΟΦΗ εγκλωβίστηκε με την Πεύκη να ανακτά το χαμένο έδαφος, να παίρνει το προβάδισμα (65-58 στο 38΄) και τελικά τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα:9-17,25-33,49-51,67-60

Πεύκη (Παύλος): Τσιότρας 12(1), Τσακίρης 3(1), Βούρτσης 2, Μακρυγιαννάκης 9(3), Φιλιππόπουλος 4, Ομάρ 18(3), Γεροκώστας, Σκονδρας, Τσαγκαράκης 5, Ψαρόπουλος 13(2).

ΟΦΗ (Ράλλης - Καρλάφτης): Λιανός 20(4), Λάππας 4, Τσερκιτζόγλου 7, Πέτρου. Πρωτογεράκης 7, Σταμπουλής 16 (2), Πάλλης, Αναστασάκης 2, Θεοδωρίδης, Μπουμπάρης 4.