Δεν τα κατάφερε ο ΟΦΗ απέναντι στο Αιγάλεω στο ΒΑΚ

Κέρδισε τον Πρωτέα Βούλας στα Χανιά ο ΑΟΚ...

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ από το Αιγάλεω στο κλειστό του ΒΑΚ με 72-80 για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής. Το παιχνίδι είχε μεγάλο ενδιαφέρον με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια όμως στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τις λύσεις που ήθελαν και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 38ο λεπτό οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 71-71 όμως το πρωτοπόρο Αιγάλεω με ένα σερί 0-6 πήρε το προβάδισμα με 71-77 στο 39΄και έφτασε στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 25-20, 43-42,58-61,72-80

ΟΦΗ (Ράλλης - Καρλάφτης): Μποχωρίδης 17 (1), Μητρόππαπας 4, Καρλάφτης 7 (2), Τσερκιτζόγλου 4, Μηλαθιανάκης, Λιανός 11 (1), Αγαπιάδης 11 (1), Πρωτογεράκης 2, Καψάλης, Θεοδωρίδης 1, Καμπάκας 3(1), Πάλλης 12.

Αιγάλεω (Ζαβος): Κούμπουρας 15(1),Ντακούλιας 14, Λουκάς 4, Παπανδρέου 8 (1),Καρασταμάτης 5 (1), Μαχαίρας 17,Παπαδόλιας 7 (1),Βλάχος.

Νίκη ο ΑΟΚ Χανιά

Η ομάδα του ΑΟΚ Χανιά από την άλλη, πέτυχε την πρώτη εντός έδρας νίκη επί του Πρωτέα Βούλας με 64-61. Οι παίκτες του Δημήτρη Κεσαπίδη είχαν τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με τον Χουχούμη να δίνει για μία ακόμη φορά λύσεις στην επίθεση.

Τα δεκάλεπτα: 21-21, 38-31, 46-41, 64-61

ΑΟΚ Χανιά (Ανδρέας Κεσαπίδης): Χουχούμης 17(2), Βαζούκης, Στογιάνοβιτς 12(1), Ψαράς 7(2), Καραΐσκος 6, Σανδραμάνης, Νέσσης 9(1), Κουρέπης 8, Κοκκινάκης, Τσιρογιάννης, Χιωτάκης, Παπαδάκης 5

Πρωτέας Βούλας (Τερζής – Σουλιώτης): Δενδρινός 6(2), Τσακναρίδης 3(1), Κυριλής 13(2), Βλάχος, Καλαμπόγιας, Ματσάγγος 3, Συγκούνας, Σκορδάς 10, Μόρφης 7, Καραμαλέγκος 1, Γάργαλης 18(2), Βασνιέφσκι