Δύσκολη νίκη ο ΟΦΗ στο ΒΑΚ επί του Ιωνικού Ν.Φ.

Κοντά οι δύο ομάδες στο σκορ μέχρι τέλους…

Τέλος καλό όλα καλά για τον ΟΦΗ που νίκησε σήμερα στο κλειστό του ΒΑΚ τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας με 80-78 μετά από ένα δύσκολο παιχνίδι.

H ομάδα του Βασίλη Ράλλη βρέθηκε να χάνει τόσο στο 1ο δεκάλεπτο με 18-22 όσο και στο ημίχρονο με 39-42. Στη συνέχεια βρήκε περισσότερες λύσεις και κατάφερε να κλείσει την 3η περίοδο προηγούμενο με 59-55 με τον Ιωνικό όμως να ακολουθεί από κοντά κάνοντας το παιχνίδι αμφίρροπο μέχρι το τέλος του. Η ομάδα του Ηρακλείου ωστόσο κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα προσθέτοντας μία ακόμη σημαντική νίκη στο ενεργητικό της.

Τα δεκάλεπτα : 18-22, 39-42, 59-55, 80-78

ΟΦΗ (Ράλλης) : Μποχωρίδης 14 (3), Κριθινάκης 2, Λιανός 10, Τσερκιτζόγλου, Καραδολάμης 19 (3), Αγαπιάδης 5 (1), Τασιούδης, Πετράκης 11 (1), Μπούμπαρης 17, Πάλλης 2.

Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Παπανδρέου 10, Καρβούνης 6 (2), Περδικάρης 13 (3), Παλαιοχωρίτης 24 (3), Γιαννίκος, Σακελλαρόπουλος, Πρισκομάτης 2, Βαφιάς 7, Μαντζιώρης 17 (1)