Έχασε στις λεπτομέρειες ο ΟΦΗ εκτός έδρας από τον Εθνικό

Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη διεκδίκησε μέχρι τέλους τη νίκη όμως στο έχασε με 63-60…

Πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε σήμερα στον Πειραιά όπου ο Εθνικός επικράτησε του ΟΦΗ με 63-60. Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη παρουσιάστηκε ιδιαιτέρως ανταγωνιστική και θα μπορούσε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να κλείσουν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 14-21 ενώ στη συνέχεια οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τον Εθνικό να πηγαίνει στα αποδυτήρια με βραχεία κεφαλή (37-36).

Ανάλογη ήταν και η συνέχεια χωρίς καμία ομάδα να μην μπορεί να δημιουργήσει μία διαφορά ασφαλείας, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται την 3η περίοδο με 50-49, αφήνοντας όλα τα ενδεχόμενα ανοικτά για τη συνέχεια. Στην 4η περίοδο οι δύο ομάδες πάλεψαν για το ροζ φύλλο αγώνα που έμεινε τελικά στον Πειραιά…

Τα δεκάλεπτα: 14-21, 37-36, 50-49, 63-60

Εθνικός (Οικονομακης): Ασημακόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 14 (2), Αγγελόπουλος 6 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 3 (1), Πεττας 24 (3), Ιατρουδης, Γκιζογιαννης 5 (1), Λεκακης, Μανιάτης, Στεφος 11, Κοντραφούρης.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 15 (2), Κριθινάκης 3 (1), Τσερκιτζόγλου 7 (1), Καραθωμάς, Καραδολάμης 13 (3), Αγαπιάδης 4, Τασιούδης 1, Μπουμπάρης 1, Λιανός 16 (3), Πάλλης, Μαλλιαράκης.