Έχασε στο τέλος στην Πεντέλη ο ΟΦΗ

Κέρδισε στη μεγαλύτερη διάρκεια όμως τελικά ηττήθηκε με 70-68...

Πολύ κοντά σε μία σπουδαία νίκη έφτασε ο ΟΦΗ που τελικά ηττήθηκε στην Πεντέλη από την ομώνυμη ομάδα με 70-68. Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη ήταν μπροστά στο παιχνίδι στη μεγαλύτερη διάρκεια του όμως στο τέλος οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα. Ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να κλείσει το 10λεπτο προηγούμενος με 12-19 ενώ με τον Καραδολάμη να οδηγεί τις επιθετικές του προσπάθειες πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ του 33-38. Η Πεντέλη ωστόσο κατάφερε να κρατήσει την επαφή με το σκορ και παρότι στην 3η περίοδο βρέθηκε πίσω με ένα καλάθι (50-52) στο τέλος κατάφερε να πάρει τη νίκη…

Τα δεκάλεπτα: 12-19, 33-38, 50-52,70-68

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπουργάνος 10 (2), Ευαγγελούλης 8, Ντιμπ 4, Κούσουλας 3 (1), Καρούζος 17 (5), Μπέλη 7, Κουκάκης, Μπίγκος 9 (2), Σαλτουριδης 4, Τάγαρης 5, Πανέτης, Φωτόπουλος 3.

ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 9, Μποχωρίδης 7, Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 5 (1), Καραδολάμης 20 (3), Αγαπιάδης 6, Τασιούδης 3 (1), Πάλλης 6, Καραθωμάς, Πετράκης 5 (1), Μπουμπάρης 7.