Νέο «διπλό» για την Αναγέννηση, κέρδισε στη Νάξο

Το συγκρότημα του Αρκαλοχωρίου επικράτησε 62-69 του Παναξιακού και προελαύνει στη βαθμολογία…

Το εξ΄αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Νάξο, με την Αναγέννηση να παίρνει ένα ακόμη σπουδαίο διπλό επί του Πανναξιακού με 62-69, φτάνοντας στο 8-1 στη σειρά των αγώνων.

Η ομάδα του Μύρωνα Παπαδάκη κατάφερε να βρει λύσεις και αποτελεσματικά καλάθια σε κρίσιμα σημεία του αγώνα, εγκλώβισε στην άμυνα της τους γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα στο ΔΑΚ της Νάξου.

Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 60-54 στο 32’, για να δεχθούν ένα επιμέρους σκορ 15-2 στα υπολειπόμενα 8 αγωνιστικά λεπτά, δίνοντας τη νίκη στην εντυπωσιακή Αναγέννηση.

Διαιτητές: Τζίμης-Ραπτογιάννης

Τα δεκάλεπτα: 17-18, 34-36, 53-54, 62-69