Έχασε στο Λίντο από τον Διαγόρα ο Εργοτέλης

Ήττα με 69-54 για τους «κιτρινόμαυρους»…

Δεν τα κατάφερε ο Εργοτέλης στο κλειστό του Λίντο κόντρα στον Διαγόρα από τον οποίο ηττήθηκε με 69-54 για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής.

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν αμφίρροπο και μοιρασμένο, με τις δυο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα, χωρίς κάποια από τις δυο να καταφέρει να πάρει κάποια διαφορά, κάτι που έγινε στη συνέχεια όταν οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν τα ηνία και το προβάδισμα.

Ο Εργοτέλης προσπάθησε στην τρίτη περίοδο να μειώσει την εις βάρος του διαφορά, κάτι που κατάφερε πρόσκαιρα, καθώς στο τέλος ο Διαγόρας με καλή άμυνα και χαρακτηριστική ευστοχία στις προσπάθειές του, πήρε τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 16-18, 25-38, 44-50, 54-69

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης 3(1), Αθανασιάδης 8(1), Μαϊστρέλης 9(3), Μαχαιριανάκης 17(1), Μπουραντάς, Μπουμπάρης, Δουλγεράκης 2, Χριστοδούλου 1, Κουμάκης, Γιαννακόπουλος 5, Χαμηλάκης 2, Καραλής 7(1).

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Κουρμαδιάς, Καραβάς 6(2), Μαρουλάκης 3(1), Χατζηδημητρίου 13(3), Καταιβένης 14(2), Μήτσου 6(2), Δερμιτζάκης 9, Σκλήβας 1.