Μπάσκετ Γ' Εθνική

Κακό ξεκίνημα για το Δειλινό, έχασε 100-57 στου Ζωγράφου

Βρέθηκε από την αρχή πίσω στο σκορ και δεν μπόρεσε να καλύψει τη διαφορά…

Δεν ξεκίνησε καλά το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής του μπάσκετ για το Δειλινό που γνώρισε την ήττα στο Ζωγράφου από την ομώνυμη ομάδα με 100-57.

Η ομάδα του Γιώργου Γωνιωτάκη βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Στο ημίχρονο οι παίκτες του Ζωγράφου είχαν ένα προβάδισμα 22 πόντων ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 30-16, άνοιξαν ακόμη περισσότερο τη διαφορά και το αποτέλεσμα ήταν μη αναστρέψιμο.

Τα δεκάλεπτα 26-16, 54-32, 84-48, 100-57

Zωγράφου (Ζήβας): Παλλαντάς 2, Γκούντγουιν 15 (2), Προφκάς 3, Ζαρμακούπης 13 (1), Δρίβας 10 (2), Παπαφωτίου, Σπανός 17 (3), Κανελλόπουλος 19 (2), Βαρνάβας 5, Οκεκουόνεν 8, Ιμαριάγκμπε 3, Δήμου 5 (1).

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 6, Μπορμπίδης 2, Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης , Στεβοβιτς 2, Λεφής 13 (1), Γρύλλης 9, Εκιζόγλου, Κυρίτσης 5, Σπυλιόπουλος 6, Χασάπης 12 (1).