Εκτός έδρας ήττες για ΑΟΚ Χανιά και ΟΦΗ στη Γ’ Εθνική

Με ήττα συνέχισαν στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής ΑΟΚ Χανιά και ΟΦΗ στις εκτός έδρας αναμετρήσεις που είχαν με αντίπαλους τον Ερμή Σχηματαρίου και αντίστοιχα τη Νίκη Αμαρουσίου .

Οι Χανιώτες πάλεψαν για ένα δεκάλεπτο, όμως στη συνέχεια οι γηπεδούχοι επέβαλαν το παιχνίδι τους και έφτασαν άνετα στη νίκη με 80-63.

Στο Μαρούσι, τώρα, έγινε μεγάλο παιχνίδι, το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν τη νίκη με 69-66.Ο ΟΦΗ κατέθεσε ένσταση, πάντως, καθώς τα τελευταία κρίσιμα λεπτά πραγματοποιήθηκαν χωρίς 24άρι και ηλεκτρονικό πίνακα. Μάλιστα στα 5'' το σκορ ήταν 66-66 και με το τρίποντο του Σκούταρη οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη. Οι άνθρωποι του ΟΦΗ θεωρούν όμως ότι ήταν εκπρόθεσμο.

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΟΚ Χανιά 80-63

Διαιτητές: Μαρινάκης-Ασλανίδης.

Δεκάλεπτα: 17-12, 41-29, 63-49, 80-63

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Κοσμετάτος, Πανταζής 14, Θωμάς 3 (1), Γκρινιάρης 14 (1), Κολοβός 5, Κώνστας 8 (2), Φλώτσιος 8 (1), Σπηλιόπουλος 11 (3), Αγγελέτος, Tσιριμώκος, Γυφτονικολός 10, Μαρμαρινός 7.

AOK ΧΑΝΙΑ (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος 3 (1), Αράπης 2, Αλεξίου 11 (2), Υφαντόπουλος 5 (1), Σαράντης, Μπαγάκης 4, Πούρος 11 (3), Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 8, Τασιούδης 15 (1), Παπαδάκης.

Νίκη Αμαρουσίου-ΟΦΗ 69-66

Διαιτητές: Καμήτσος-Καρακωνσταντόπουλος.

Δεκάλεπτα: 19-14, 38-32, 48-50, 69-66.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ. (Χρυσόγελος): Δανάς 5 (1), Σκούταρης 6 (2), Σταμάτης 2, Κοντογιάννης 15, Κυπριτζόγλου 18 (2), Τσέκενης Γ. 2, Μιχαλάκης 5, Κουκάκης 15, Κανύχης 1.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας 6, Κρισινάκης 5 (1), Καραλής 12 (1), Χαρωνίτης 3 (1), Καρλαύτης, Αγαπιάδης 17 (1), Βασιλειάδης, Σταράκης 15 (2), Πάλλης 8.