Αντιστάθηκε ένα ημίχρονο η Ιεράπετρα στη Λιβαδειά

Διατήρησε το αήττητο σερί της η Λιβαδειά στο 2ο όμιλο νότου της Γ' Εθνικής καθώς η Ιεράπετρα δεν κατάφερε να σταθεί εμπόδιο γνωρίζοντας την ήττα με 62-81 στο κλειστό «Μάρκος Φωνιαδάκης».

Η ομάδα του Μαρίνου Γαϊτανάκη αντιστάθηκε σε όλο το πρώτο ημίχρονο, αλλά από την 3η περίοδο και μετά οι φιλοξενούμενοι έκτισαν διαφορά και έφτασαν άνετα στη νίκη.

Διαιτητές: Βαλούρδος - Χατζημάρκος

Τα δεκάλεπτα: 20-26, 33-38, 44-57, 62-81.

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Γαϊτανάκης): Κορνιωτάκης 7 (1), Λυκουρίνος 7 (1), Κοροβέσης 4, Χατζηιωαννίδης 3 (1), Καραλάκης 9 (2), Μούτσα, Κολοβός 3 (1), Βαν Ντε Μπιλτ 4, Σειραλάκης, Στρατάκης 13 (1), Βασιλειάδης 12.

ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Χρυσόγελος): Βέλλιος 8 (1), Κακοσαίος, Τερματζίδης 7 (2), Παπαντωνίου 21, Γρύλλης 3 (1), Δελέγκος 6, Παπαδόπουλος 16, Καρφάκης, Δημητριάδης 24, Σταμάτης.