Δεν έφτανε ο Αντετοκούνμπο, ήττα για τους Μπακς

Η τρομερή εμφάνιση του Έλληνα σταρ δεν ήταν αρκετή

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο συνέχισε τις υψηλές… πτήσεις, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για τους Μπακς, ώστε να αποφύγουν την ήττα.

Τα «ελάφια» έχασαν 111-104 από τους Χοκς και μένουν πίσω στην προσπάθεια για την κατάκτηση μιας εκ των δύο πρώτων θέσεων της Ανατολής.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και η παρέα του είχαν τον έλεγχο του ματς, όμως στην τελευταία περίοδο η Ατλάντα έβγαλε «φωτιές» με το επιμέρους 41-26 και πήρε τη νίκη.

ο Greek Freak ήταν ο μοναδικός που «διασώθηκε» για τους Μπακς, με 31 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 τάπες, 1 κλέψιμο και 2 λάθη σε 35 λεπτά, όμως η προσπάθειά του δεν ήταν αρκετή. Ο Μίντλετον πρόσθεσε 23 πόντους και ακολούθησε ο Χόλιντεϊ με 19.

Εντυπωσιακός για τους νικητές ήταν ο Μπογκντάνοβιτς, ο οποίος σταμάτησε στους 32 πόντους, ενώ ο Ουίλιαμς, που ήταν το βασικό κλειδί για την ανατροπή των Χοκς, πέτυχε 15 πόντους από τους 41 της τελευταίας περιόδου.