Mε Μαϊστρέλη ο Εργοτέλης πέρασε από την Αιγιάλεια

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής για τους «κιτρινόμαυρους»

Νέα εκτός έδρας νίκη, την δεύτερη σε τρεις αγωνιστικές σημείωσε ο Εργοτέλης που νίκησε 65-70 τον Ήφαιστο/ Αχιλλέα στην Αιγιάλεια. Μπορεί το συγκρότημα του Γιάννη Βισκαδουράκη να έκανε ένα κακό ξεκίνημα στο παιχνίδι, βρισκόμενο πίσω στο σκορ με 8-1 όμως με το πέρασμα του χρόνου κατάφερε να ισορροπήσει το ματς και να προηγηθεί στο ημίχρονο με 31-40. Στην τελευταία περίοδο ο αγώνας είχε αυξημένο ενδιαφέρον με το παιχνίδι να πηγαίνει στον πόντο (62-61) όμως ο Μαϊστρέλης με ένα σερί 6 πόντων έδωσε στην ομάδα του την ώθηση που χρειαζόταν για τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 18-20, 31-40, 51- 53, 65-70
Ηφαιστος/Αχιλλέας (Φιλίππου): Μανολόπουλος, Μιχαλόπουλος, Γιαννόπουλος 9, Σωτηρόπουλος, Χριστοδουλόπουλος 9 (2), Κεφαλάς 13, Σουρλός, Γιαννούτσος 10 (2), Καραδολάμης 14, Τσεκλένης 10 (2), Καραγιάννης 2, Γιόβας 4.
Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Κάτος, Αθανασιάδης 3, Μαιστρέλης 15 (4), Καρλάφτης 6 (1), Μπουμπάρης 10, Δαπουλάκης 2, Μανιαδής, Κουμάκης, Γουμενάκης 9 (1), Αντωνογιαννάκης, Μητρόπαπας 16 (1), Καραλής 9 (1).