Απρόσμενη ήττα για τον ΟΑΧανίων από τον Σπόρτιγκ

Οι Γυναίκες του Σταύρου Νανάκου έχασαν με 75-83…

Mία απρόσμενη ήττα γνώρισε η ομάδα του ΟΑΧ ανίων στο κλειστό του Κλαδισού από τον Σπόρτιγκ με 75-83.

Τα Χανιά έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με 21-19, όμως η συνέχεια άνηκε στην ομάδα των Πατησίων, που χάρη σε ένα επιμέρους 20-28 στο δεύτερο δεκάλεπτο, αλλά και σε ένα 18-21 στο τρίτο δεκάλεπτο, μπήκαν στην… τελική ευθεία του αγώνα με προβάδισμα εννέα πόντων (59-68). Τα Χανιά μείωσαν στους 6 πόντους στο 38’ (75-81), όμως η Ρέιμερ, με το 75-83 στα 62’’… κλείδωσε την νίκη για την ομάδα των Πατησίων, η οποία σκαρφάλωσε στο 8-7, με τα Χανιά να πέφτουν στο 10-5.

Εκπληκτική η Ρέιμερ σταμάτησε στους 28 πόντους, με την Κόστοβικς να έχει 22 πόντους και 10 ριμπάουντ και την Γούναρη να προσθέτει 20 πόντους. Για τα Χανιά, Αγγελική Βιντσιλαίου και Μπιν είχαν από 13 πόντους, με την Μπουθ να έχει 12.

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 41-47, 59-68, 75-83