ΟΦΗ: Δεν συνεχίζει στο Κύπελλο, έχασε 84-65 από τον Πρωτέα Βούλας

Οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν τη νίκη, επηρεασμένοι και από την κούραση μετά το πρόσφατο ταξίδι στην Ταϊλάνδη...

Δεν θα υπάρχει συνέχεια στο Κύπελλο Ελλάδος για την ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ.

Η κρητική ομάδα στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Α’ φάσης του θεσμού, ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 84-65 από τον Πρωτέα Βούλας.

Το σύνολο του Βασίλη Ράλλη, έτσι, δεν θα συνεχίσει στην διοργάνωση.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο από την αρχή με τους φιλοξενούμενους όσο περνάνε τα λεπτά να εμφανίζουν και περισσότερα σημάδια κόπωσης από το πρόσφατο ταξίδι στην Ταϊλάνδη. Ουσιαστικά από το τρίτο δεκάλεπτο φάνηκε πως το παιχνίδι δεν μπορούσε να γυρίσει υπέρ του ΟΦΗ...

Τα δεκάλεπτα: 22-14, 41-33 (ημιχ), 63-50, 84-65

Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Δενδρινός 13(1), Φιλίππου Χ. 2, Φιλίππου Α. 3, Κυριλής 14(2), Μόρφης 8(2), Παναγιωτίδης 6(1), Σκουλούδης 11, Ματσάγγος 10(1), Πετς 17(3).

ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 17(1), Μποχωρίδης 17(4), Κριθινάκης 4(1), Τσερκιτζόγλου 1, Καραθωμάς, Πετράκης, Αγαπιάδης 4, Τασιούδης, Μπουμπάρης 12, Πάλλης 7, Καραδολάμης 3(1).