Για το «χάλκινο» μετάλλιο ο ΟΦΗ στο τουρνουά της Ταϊλάνδης!

Κόντρα στην Kalleh από το Ιράν θα παίξει αύριο η ομάδα του Βασίλη Ράλλη...

Στον μικρό τελικό του τουρνουά «Sisaket Basketball World Invitation» της Ταϊλάνδης θα λάβει μέρος ο ΟΦΗ που σήμερα  γνώρισε την ήττα από την Hi Tech με 82-60. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με ένα σερί 13-0 πήραν σημαντικό προβάδισμα, με τους παίκτες του Βασίλη Ράλλη να προσπαθούν να μειώσουν τη διαφορά, όμως η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με 25-12.

Παρά την προσπάθεια των παικτών του ΟΦΗ στην άμυνα, η Hi Tech βρήκε λύσεις στην επίθεση φτάνοντας μέχρι και στο +17 (36-19). Μέσω των εύστοχων βολών η ομάδα του Ηρακλείου επιδίωξε να κλείσει την ψαλίδα όμως το σκορ του ημιχρόνου ήταν 44-24. Ο ΟΦΗ μπήκε πιο αποφασιστικά στην επανάληψη, προσπάθησε για κάτι καλύτερο όμως οι παίκτες της Hi Tech έβρισκαν επιθετικές λύσεις κάτι που δεν μπορούσε να κάνει με την ίδια ευκολία η ομάδα του Βασίλη Ράλλη με το 3ο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με 59-45.

Αποφασισμένη να πάρει την πρόκριση στον τελικό του τουρνουά, εμφανίστηκε και στη συνέχεια η ομάδα της Ταϊλάνδης που … άνοιξε ακόμη περισσότερο τη διαφορά, φτάνοντας στο τελικό 82-60.

Τα δεκάλεπτα: 25-12, 44-24, 59-45, 82-60

ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 5, Μποχωρίδης 18, Κριθινάκης 9, Καραθωμάς 2, Αγαπιάδης 1, Τασιούδης 4 (1), Πάλλης 12, Καραδολάμης 7, Πετράκης, Μπουμπάρης 2.

Τα αποτελέσματα: Kalleh BC-MBL League 1 Select 70-85, ΟΦΗ- HiTech Bangkok City 82-60.

Αύριο: (7:00) Μικρός τελικός :Kalleh BC-ΟΦΗ (15:00) Τελικός: MBL League 1 Selecτ-HiTech Bangkok City.